Olej nad rysku -MAX-

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Uživatelský avatar
DaveP.
Příspěvky: 23
Registrován: 10 led 2008, 18:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaveP. »

Jo, třeba že bys nevěděl, že ti tam nechali starej filtr a nenechali to pořádně vykapat... Samozřejmě záleží na servisu, ale tohle si radši udělám sám a mám jistotu.
K tomu vyčištění od starýho oleje jsem koukal, že se prodává aditivum, který se tam naleje před výměnou, nechá chvilku běžet (asi uvolní nanesený svinstvo) a vypustí. Máte s tím někdo zkušenosti?
Corsa B X12SZ aneb 33kW pro ekonomickou jízdu.
PetrZ
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2008, 15:18

Příspěvek od PetrZ »

Vsak ja jsem si ten olej menil sam :)..Priste uz se poucim a podobna chyba se mi doufam nestane. Filtr jsem samozrejme menil take.
Uživatelský avatar
DaveP.
Příspěvky: 23
Registrován: 10 led 2008, 18:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaveP. »

Já myslel jako že by to v servisu neudělali o moc líp než ty když se poučíš z prvních chyb :) . To nebylo myšlený jako reakce proti tobě, ale proti různejm servisům, co to odfláknou. Napsal jsem to předtím blbě, promiň. :roll:
Corsa B X12SZ aneb 33kW pro ekonomickou jízdu.
PetrZ
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2008, 15:18

Příspěvek od PetrZ »

V pohode, me se to nijak nedotklo a vzhledem k tomu, ze mam problemy i s takovou banalitou jako je vymena oleje je kritika na miste. :)
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

tak sem dneska cihnul na ojel a pribilo mi tam z prostredku mezi ryskami 1 cm nad max tak se budu muset cihnout cim to je jinak olej leju 15W40 ale je to olej urcenej pro diesly :)
jinak ten olej nad max mohlo by to bejt tim ze treba nakej valec spatne pali ale to se mi moc nezda pac motor na 4 akorat se houpou otacky trochu pripada mi to jak kdyby jednou treba za 20 otacek jeden valec vynechal.
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Jestli ti to nežere vodu :(
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
X.files
Příspěvky: 26
Registrován: 02 čer 2007, 21:23
Bydliště: Raškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X.files »

Taky jsme měnili olej a lili méně, než je udáno výrobcem a ono ejhle. Je to přesně na rysce MAX... Měnili jsme samozřejmě i filtr (ten minulý nešel klasicky sundat, museli jsme ho propíchnout šroubovákem a vytočit) a také jsme čekali na nasáknutí, a vono nic moc... Aspoň je zajištěno kvalitní mazání! :lol:
POUČENÍ: Nevěřte všemu, co se píše...
Corsa B Sport 1,4 16V (X14XE)
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

jenomze ja ten olej nemenil bylo tam mezi ryskama a najednou to takhle pribylo a olej tam urcite nikdo nedolejval
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Pívas píše:Jestli ti to nežere vodu :(
A jakou má olej barvu?
:sane: :roztleskavacka: :sane:
PetrZ
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2008, 15:18

Příspěvek od PetrZ »

Stalo se uz nekdy nekomu, ze by mu spatne mu spatne merila merici tyc motoroveho oleje? Posledni dobou totiz zacinam mit cim dal tim silnejsi pocit, ze ta u me corsy je nejaka leva (motor 1.0 12V). Zacalo to pri vymene oleje: Byl jsem kousek nad minimem a dolil asi 0,2 l a uz jsem byl nad maximem. Tak jsem infusni hadickou trosku odsal...vytahl jsem z toho asi pul litru a uz jsem byl na minimu...po case jsem tam ten pul litr zase nalil, byl jsem nekde v pulce mezi ryskama min a max...Ujel jsem asi 1000km a uz jsem tu tycku vytahoval suchou. Dolil jsem asi 0,1-0,2 litru oleje a byl jsem presne na minimu.

Uz jsem z toho jelen. Hlavne kdyz tu rysku vytahnu, tak je bije do oci, ze ta hladina oleje je na ni sikmo...Pred vymenou jsem nemel problemy, doleval jsem asi 1litr oleje na 7000km. Premyslim, jesli to muze byt zmenou oleje (do vymeny nejaky noname a ted castrol magnatec, ale viskozitu jsem zachoval 10w40).

Zajedu s tim do garaze, vypustim olej a premerim to (pro klid v dusi, ono to neni zrovna prijemny, kdyz clovek vytahne tu merku suchou), popr. si tu blbou tycku znova okalibruju.

Zajimalo by me predevsim, jak to mereni presne funguje, zda se ta tycka nori primo do olejove vany, nebo jestli ma nejakou vlasni trubku a funguje to na principu spojenych nadob. Muzu nejak negativne ovlivni slon te tycky, kdyz zahybu s olejovou vanou? (z pocatku mi totiz nesel povolit ten vypustni sroub, musel sem s tim trochu zalomcovat)

Ma nekdo podobnou zkusenost?

Diky
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Podle mě to nějak moc řešíš, nevím proč by jsi měl mít špatnou měrku :lol: .Jen to musíš měřit na rovině a chlavně ne chvíli po tom co zdechneš motor.Prostě to vypust, dej tam 3 litry a máš klid.

Měrka jde opravdu do vany :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
PetrZ
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2008, 15:18

Příspěvek od PetrZ »

Jo, diky. Tenkrat, co mi to ukazovalo nad max jsem nalil 2,8 a meril jsem samozrejme na rovine a potom, co se nasakl filtr apod. Tim chci rict, dodrzel jsem vsechny intrukce ;)
Ja to vyleju a doufam, ze dojdu k prekvapivymu zaveru, ze ta merka se tam proste moc ohyba a tutiz ukazuje mene, protoze je ve vetsi vysce. (doufam ;))
Odpovědět