Posilovač řízení>elektrika,hydraulika

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Jo jo Eriku ... vzpomeň si na to prosím tě .. dost mně to otravuje to řízení a nedá mi to pokoj, dokud to nebude perfektní.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno já mám 1998... a nemám EPS.... v tomhle směru mám takovou "chudší" verzi.. i když na druhou stranu byla docela nabitá.. ;o)) ale já jsem rád.. alespoň nic neomezuje.. a čím míň váhy tím líp ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Já ale pořád nevím, kde se to EPS přesně nachází a co se vlastně musí měnit ... jestli jen nějaké relé nebo co ještě :?
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Velbloud píše:mno já mám 1998... a nemám EPS.... v tomhle směru mám takovou "chudší" verzi.. i když na druhou stranu byla docela nabitá.. ;o)) ale já jsem rád.. alespoň nic neomezuje.. a čím míň váhy tím líp ;o)
x14xe a x16xe nemaji EPS. To servo co maji je hydraulicke, to je lepsi, mas lepsi sit pri jizdy, tak bud rad :D
Paluš píše:Já ale pořád nevím, kde se to EPS přesně nachází a co se vlastně musí měnit ... jestli jen nějaké relé nebo co ještě :?
Rele ne, je to cele vsechno, od volant, as dolu kde to leze ven do motorovi prostor. Normalne to je jen ticku a jnake veci, s EPS tam mas plno elektronicke bordel kolem. Proste elektromotor ktere posiluje... A to je drahe...
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tak to je nářez :shock: ... co se tam tak může porouchat :?:
Jak poznám s určitostí, že mám EPS v háji.
Posílovač mi připadá funkční. Když stojím na místě, tak jde řízení s běžícím motorem lehce.
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Neco tam je, ze to jde na jednou stranu lehci nes na druhou...

Nevim jestli to vadi, asi s tim muzes jezdyt, ale je to zname problem...
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tak mi o tom prosím tě zjisti víc info popř. odkazy, jak to dát dohromady ... co to vlastně stojí nové :?:
Pořád mi vrtá hlavou, co se tam tak může podělat :? ... musí to jít přece něják opravit, když je to elektronické.
Kdybych měl tak jistotu, že to ESP mám v háji, tak to rozdělám a mrknu na to ... ale vím já s určitostí, že je to tímhle :roll:
Jde mi z toho hlava kolem :roll:
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No EPS poznas ze ho mas kdyz startujes tak se ti rozsviti kontrolka EPS zluta a pak zhasne, ja to mam a zatim vsechno jde bez problemu, Eriku trosku si me vydesil :wink: No jo ta elektrika je to svinstvo,ale, myslim ze kdyz to mas a jet o elektricky posilavac tak yb me fungovat na tu kontrolku a pokud se ti nerozsviti tak ho tam nemas :wink: tak by to melo byt logicke
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tak jsem se díval a mám EPS i na palubovce je kontrolka ... něják jsem tomu nevěnoval pozornost, co to vlastně je :wink: .
Po nastartování mi kontrolka shasne, tak by mělo být EPS v pořádku .. ne :?:
Kdyby tam byl problém, tak by svítila nebo se mýlím :?: .
Všiml jsem si jedné věci a to mně utvrzuje, že je EPS funkční.
Když točím kolama na místě do prava nebo do leva, tak trošku pohasnou rozsvícená světla ... akorát se mi zdá, že na tu stranu, kde jde řízení snadněji ty světla pohasínají trošku více .... ale to může být jen subjektivní pocit.
Tak si myslím, že to funkční je. Je ale otázkou ... jak je to funkční, ale jestli se mýlím, tak mně opravte.
V této věci zkušenost nemám.
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Prave hodne lide myslio ze je v pohode, to ani nevsimnou, as na to kdyz him to rekne nekdo jinej, a reknou, ty vole, to mam taky haha

Kontrolka te nerosvity.
Jinak to nevim presne, proto si zkusim zeptat!
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Díky Eriku ... budu čekat, jestli zjistíš o tom něco více :wink:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Erik píše: x14xe a x16xe nemaji EPS. To servo co maji je hydraulicke, to je lepsi, mas lepsi sit pri jizdy, tak bud rad :D
jůůů co se toho nedozvím ;o) taky rád jsem ... díky ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No pkud ti nezhasne tak je tam neco spatne, ale u opelu by ti meli rict jestli je ok nebo ne, ale to ze ti to trosku pozhasinava toje ale divny :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Mozna to neni v tom EPS ale v Paluse :lol:

Sorry :oops:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Erik píše:Mozna to neni v tom EPS ale v Paluse :lol:

Sorry :oops:
Hele .. hele ... jak to myslíš :?: :D :lol:
Přece nejsem padlej na hlavu :wink:
Odpovědět