Kontrolka airbagu

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
danny
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 53
Registrován: 31 říj 2007, 22:39
Bydliště: okr. F-M

Kontrolka airbagu

Příspěvek od danny »

Může mi prosím někdo poradit. Po vymontování bagu z volantu začala svítit kontrolka na panelu. Po namontování zpět ale svítit nepřestala. Vymontoval a namontoval jsem znovu, překontroloval připojení a svítí pořád. Odpojil jsem baterku a vymontoval a namontoval znovu, už to zvládnu i poslepu a tu kontrolku asi rozbiju nabo něčím přelepím nebo mi někdo pomůže. Díky danny
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Jedině sundat budíky a vyndat žárovku od Bagu :wink: Anebo Opel a vymazat chybu compem :wink:
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

ona se snad má odpojovat baterka, když se dělá něco takovýho
I German Style !
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

:lol:
Hmm,já taky vyndaval budíky,a po opětovném namontování mám stejný problém..mylslel jsem,že odpojení baterky to spraví,ale jak čtu tak ne..
v tom připadě zbývá jediné,jak píše havli,do Opla na kabel...
A ptal jsem se v oplu a řekli mi,že ať svítí z jakýhokoli důvodu,je deaktivovanej,nebo nemusí fungovat...přesně teda sám nevím... :?
25DT
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

Svoby píše:ona se snad má odpojovat baterka, když se dělá něco takovýho
Jo,to jo,protože mi při odpojení budíků od konektoru,popraskaly 3 žárovky,taky sem to podcenil..
25DT
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

letuje se tam na ty kabylky dioda aby to furt nesvitilo,nikdy jsem to nedelal ale slysel jsem to od spoustu lidi co davali sportovni volanty
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

mno tak když dám sportovní volant,tak airbag komlet vandám..i s žárovkou.. :wink: takže mě nesere jestli svítí,když tam neni pytel...
25DT
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

jj musíš na diag, to jsou svině ty jednotky,
nic jinýho nepomuže, nebo odstranit žarovku
danny
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 53
Registrován: 31 říj 2007, 22:39
Bydliště: okr. F-M

Příspěvek od danny »

To jste mě moc nepotěšili. Nevíte náhodou na kolik taková návštěva u Opla přijde. A když je ten volant s bagem zapsaný v techničáku a dává se sportovní musí se žádat u výrobce? Asi ano, slyšel jsem, že jsou za po pěkné flastry. A teď ještě jestli má sportovní volant homologaci nebo nemá. To je problému kvůli jedné po....é žárovce.
Uživatelský avatar
Paolo
Corsa forever
Příspěvky: 236
Registrován: 18 lis 2007, 11:10
Bydliště: Střelice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paolo »

Asi takto, po Jihlavě, když jsem tam řešil problem, nechcípnutí auta, jsem taky jen odpoji jacky a to samý,... a od tý doby furt svítí,.. pokusim se optat v plzni u opelu a dam vám vědět kolik to stojí a nebo co se pro to dá udělat aby už nesvítila,... mno, snad budou vztřícní.. :idea:
Ford 2.0i DOHC EFI
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

danny> to by jsis pak nemohl dát na auto nic. :wink:
A problém je spíš když máš bagy a nemáš je napsaný v TP. To pak vypadá že jsi je tam namontoval sám. Navíc airbag použiješ jen jednou :lol: :lol: Nikde není psaný že po bouračce musíš instalovat novej :wink:
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Přesně tak havli má pravdu ..Kdybych se chodil na vše ptát do oplu tak sou tam ze mě zelený :lol: No a hlavně by mi zabili :lol: JInak pokud vyndáš bag u řidiče nefunguje ani ten u spolujezdce
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

hodí to chybku do jednotky - když odstraníte žárovku, tak to dělá bordel ještě větší - je to takový provizorní řešení.

po bouračce - kdy mi vystřelila pyropatrona, mi to svítilo také - vyndal jsem žárovku. Ale pak jsem zajel do Srba servisu a technici mi udělali diagnostiku bokem za 300 do kapsy a vymazali všechny chyby a bylo to OK (právě kvůli vyndané žárovce jim to trvalo asi o 20min déle - prý že takovou chybu ještě nezažili :lol: )
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
McJOHN
Příspěvky: 43
Registrován: 19 bře 2008, 11:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McJOHN »

Co se týká bagů, jak je odpojíš, ŘJ to pozná a vyhodnotí jako chybu, které se jen tak nezbavíš. Jinak řečeno, pokud tam nebude zpátky bag, bude to na tebe řvát pořád. Po opětovném zapojení se MUSÍ vymazat chybová hláška z ŘJ.
Jelikož jsem z Prahy tak Ti to asi nevymažu,ale jistě se najde někdo v okolí FM, kdo má diagnostiku.Jestline, dej vědět, poptám se na OCR a dám odkaz


Paolo, já vím, že Ti dlužím odpověď,ale nějak jsem se k tomu nedostl. Můžeš mi to poslat ještě jednou?
To by v tom byl čert, abychom na to nepřišli.
Já už to prve odhadoval na spínací skřínku,ale nevím co jsi v tom směru dělal nebo ne.....
Rád splnim co jsem slíbil....tak sem s tím :-))))))
danny
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 53
Registrován: 31 říj 2007, 22:39
Bydliště: okr. F-M

airbag

Příspěvek od danny »

Protože mne tento týden čekala technická a protože jsem před týdnem koupil nový airbag /ten starý byl tak doškubaný, že to kazilo celý interiér/, zajel jsem do servisu ať auto prohlídnou a pří té příležitosti vymažou chybové hlášky včetně té kontrolky airbagu. Zkoušeli to několikrát, počítač píše všechny závady odstraněny a při zapnutí kličku kontrolka bagu svítí pořád. Protože nevěděli co s tím, přelepili kontrolku černou páskou ať to není vidět a hotovo. Technickou to prošlo bez problému dokonce i s bixenonama, mračítkama a jinýma vychytávkama a dokonce i bez všimného. A co teď s tou kontrolkou. Airbag je nový, sice se znakem Vauxhall, ale podle výrobního čísla stejný jaký tam byl a jiný bag v autě není. Poradí prosím někdo?
Odpovědět