Cukání za studena

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
corsa
Příspěvky: 5
Registrován: 13 dub 2008, 00:02

Cukání za studena

Příspěvek od corsa »

Lidicky chci se zeptat, zda nekdo nevite cim to muze byt, ze po nastartovani studeneho motoru auto po pridani plynu tak 400m vzdy cuka.Pak je uz vse ok.Jen za studena to zlobí,díky
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

a co je to za motor..?? vim ze tyhle veci obcas dela i lambda ale jink nevim
corsa
Příspěvky: 5
Registrován: 13 dub 2008, 00:02

Příspěvek od corsa »

motor je to 1,2
Uživatelský avatar
mirastr
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 119
Registrován: 27 čer 2008, 23:42
Bydliště: Hrochův Týnec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirastr »

corsa píše:motor je to 1,2
Řekl bych, že svíčky nebo řídící jednotka. Měl jsem stejný problém, vyřešilo to přehrání řídící jednotky.

Lambda by tohle snad dělat neměla, ale kdo ví.
Opel Corsa C 1.0 12V, r.v. 12/2004
Renault Trafic 2.0 dCi QuickShift, r.v.11/2008
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

mam podobny problem, vzduchovy filtr tam je ma 3 000 sportovni novej, rozvody jsou 10 000, svicky tam sou nove brisk extra max 700km , tak me napadlo jedine z toho co pisete olej, palivovej a olejovej filtr a to by mel dostat mazlik behem pristiho tydne :oops: tak uvidime zda se to bude projevovat i po vymene :roll: ja doufam ze ne jinak by to byla spatenka a musel bych hledat jinde, pripadne asi zkusim restart jednotky nebo nevim :roll:
Uživatelský avatar
mirastr
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 119
Registrován: 27 čer 2008, 23:42
Bydliště: Hrochův Týnec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirastr »

toxik-q píše:mam podobny problem, vzduchovy filtr tam je ma 3 000 sportovni novej, rozvody jsou 10 000, svicky tam sou nove brisk extra max 700km , tak me napadlo jedine z toho co pisete olej, palivovej a olejovej filtr a to by mel dostat mazlik behem pristiho tydne :oops: tak uvidime zda se to bude projevovat i po vymene :roll: ja doufam ze ne jinak by to byla spatenka a musel bych hledat jinde, pripadne asi zkusim restart jednotky nebo nevim :roll:
No já bych zkusil tu řídící jednotku nebo váhu vzdhuchu :-)
Opel Corsa C 1.0 12V, r.v. 12/2004
Renault Trafic 2.0 dCi QuickShift, r.v.11/2008
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

no uvidim co se bude dit po planovane udrzbe :roll:
Uživatelský avatar
Wiktorenko
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2008, 16:33
Bydliště: Nové Mesto nad váhom

Příspěvek od Wiktorenko »

mne robí moja 1.2 to iste asi po 500m mi poskáče ako v autoškole :D ale potom už ide ako má. Len škoda, že vždy mi to vychádza po ceste do práce práve za kruhovým objazdom cize to vyzerá ozaj ako keby som začiatočník :oops: Teraz sa mi stalo že počas jazdy zhasla a asi odišlo palivové čerpadlo a je dosť možne že to cukanie by mohol robiť palivový filter a zároveň zničiť čerpadlo? :?: Nikdy som sa oň nestaral pretože som bral že je tam nové no nebolo a pravdu povediac ma to nenapadlo hold lama no :?
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Tohle dělá palivové čerpadlo většinou :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
Wiktorenko
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2008, 16:33
Bydliště: Nové Mesto nad váhom

cukani

Příspěvek od Wiktorenko »

no dnes by malo byť nové čiže snád to prestane, potom napisem :-) ale aj tak mi nejde do hlavy že by počas jazdy zrazu haslo a odpalilo ho :?
uvidime co to povie cez weekend :idea:
Cromoly
Příspěvky: 6
Registrován: 17 pro 2007, 19:11

Příspěvek od Cromoly »

tak jak to vypada, bylo to palivovym cerpadlem? Slecne se to stava na Corse D 1,2
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Na corse D?Tak to je špatný :?
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Cromoly
Příspěvky: 6
Registrován: 17 pro 2007, 19:11

Příspěvek od Cromoly »

ma tam uplne stejnej motor jako ja na corse C, 1,2 59kW
Uživatelský avatar
ba_djjour
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 482
Registrován: 06 črc 2008, 12:53
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ba_djjour »

ja mam B 1,2 16V a mam skor problem s cukanim pri pracovnej teplote, resp. aj za studena aj za normalnej teploty, myslite ze je to palivovym cerpadlom? vahu mam starline, teraz som kupoval novu, ale robilo mi to aj pred tym, a ked som si ju menil, tiez nebola original, ale uz menena (podla cisla)
Mici - Corsa B 1,2 16V
dejwik
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2008, 19:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dejwik »

Cromoly píše:tak jak to vypada, bylo to palivovym cerpadlem? Slecne se to stava na Corse D 1,2
Tak s timhle problemem bojuju od prvni zimy, co mam svoji corsa D 1.2 V servisu mi menili:

- Vahu vzduchu
- Spojku
- prehravali software do ridici jednotky

Ted cekam uz pul roku na novy software do ridici jednotky, ktery by to mel udajne vyresit.

Aby jsme si rozumeli, projevuje se to jako cukani auta pri rozjizdeni na jednicku nebo zpatecku pri pousteni spojky. Jakoby byla kriva lamela nebo pritlacak, ale jsou pry v poradku. A deje se to jen pri nizsich venkovnich teplotach a vzdy to po zahrati auta zmizi. Tak uvidime co panove v opelu vymysli. Auto budu mit pomalu druhym rokem, takze mi letos bude koncit zaruka, ale pry se nemusim obavat a opravi to v ramci zaruky. Ovsem opravovat to pomalu 2 roky, to se mi zda opravdu dost dlouho.
Corsa D 1.2 16V, r.v. 2006
Odpovědět