Opel Corsa 1.2 B - při vyšší rychlosti se klepe volant

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
kulisek_91
Příspěvky: 20
Registrován: 07 úno 2010, 18:55
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Opel Corsa 1.2 B - při vyšší rychlosti se klepe volant

Příspěvek od kulisek_91 »

Zdravím Vás,,,jsem tu nový..teprve dva dny a nikde jsem to tu nenašel....chtěl jsem se zeptat jestli nevíte někdo čím to může být že se mi při vyšší rychlosti a při brždění klepe volant..je to docela dost..předem děkuju za rady
Uživatelský avatar
Pučis89
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 690
Registrován: 11 pro 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pučis89 »

Bud to je vyvazeni kol, a pri brzdeni to muzou delat krive kotouce...
1.5 TD
kulisek_91
Příspěvky: 20
Registrován: 07 úno 2010, 18:55
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kulisek_91 »

Pučis89 píše:Bud to je vyvazeni kol, a pri brzdeni to muzou delat krive kotouce...
kola jsou vyvážená .. to bylo v servisu a s těma kotoučema..to jsem taky někde zaslechl..ale většina lidí říká že to je "blbost" ale neví to jistě..uvidím až bude tepleji
Uživatelský avatar
Haniz
Příspěvky: 338
Registrován: 31 črc 2008, 22:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haniz »

muze to byt bud:kriva poloosa nebo nevyvazene kolo jak rika pucis...jinak to klidne muzou byt i ty kotouce
Nenachčiješ proti větru :-D
kulisek_91
Příspěvky: 20
Registrován: 07 úno 2010, 18:55
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kulisek_91 »

Haniz píše:muze to byt bud:kriva poloosa nebo nevyvazene kolo jak rika pucis...
s tou polosou si mě nepotěšil :-) je to možný no..ale začlo to dělat až teď na zimu...přes léto to jezdilo v klidu...a s tím autem už teď jezdím jenom já
Uživatelský avatar
Haniz
Příspěvky: 338
Registrován: 31 črc 2008, 22:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haniz »

no jak to zacalo delat ted pres zimu tak to muzeou byt ty kola nevyvazene...nejsou to protektory?a ta polousa by mohla bejt ale to jen pri jizde tak by to vybrovalo ale pri brzdeni to asi kotouce no
Naposledy upravil(a) Haniz dne 09 úno 2010, 18:05, celkem upraveno 1 x.
Nenachčiješ proti větru :-D
kulisek_91
Příspěvky: 20
Registrován: 07 úno 2010, 18:55
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kulisek_91 »

já bych řekl že nejsou ... kola jsou kupovaný úplně nový...
Uživatelský avatar
Robin Benett
Příspěvky: 248
Registrován: 19 říj 2008, 10:20

Příspěvek od Robin Benett »

nový neznamená ok........
kulisek_91
Příspěvky: 20
Registrován: 07 úno 2010, 18:55
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kulisek_91 »

Robin Benett píše:nový neznamená ok........
když je kupuješ ještě rovnou ze skladu..měli by být tak jak snad maj nebo se pletu?? :-) já nwm..jsem nováček tak se raději zeptám než se do něčeho pustím :-)
Uživatelský avatar
Robin Benett
Příspěvky: 248
Registrován: 19 říj 2008, 10:20

Příspěvek od Robin Benett »

no nový se stejně musí vyvažovat,kolikrát jsou nerovný víc jak starý,pokud to jsou nekvalitní značky,takže buď to je rozhozené a nebo problémy viz výše....
Naposledy upravil(a) Robin Benett dne 09 úno 2010, 18:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

mrkni na tu hřídel na čem je nasazenej volant.. je tam takové ložisko nebo tak něco a v tom je takovej kulatej kroužek, kterej se zasune mezi ložisko a hřídel na vycentrování.. nejšpíš bude venku..tak ho tam zastrč a volant ti klepat nebude.. mě to dělalo uplně to stejné co tobě, ale až po tom co jsem vyměnil volant. Mrkni se a uvidíš jestli to je ono.
kulisek_91
Příspěvky: 20
Registrován: 07 úno 2010, 18:55
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kulisek_91 »

Maro píše:mrkni na tu hřídel na čem je nasazenej volant.. je tam takové ložisko nebo tak něco a v tom je takovej kulatej kroužek, kterej se zasune mezi ložisko a hřídel na vycentrování.. nejšpíš bude venku..tak ho tam zastrč a volant ti klepat nebude.. mě to dělalo uplně to stejné co tobě, ale až po tom co jsem vyměnil volant. Mrkni se a uvidíš jestli to je ono.
díky za radu..mrknu a dám vědět...snad to bude jenom tohle
Uživatelský avatar
Robin Benett
Příspěvky: 248
Registrován: 19 říj 2008, 10:20

Příspěvek od Robin Benett »

ten kroužek tlumí vibrace spíše při přejezdu nerovností,ale pomůže to ,to je fakt,ale jinat toto bude asi spíše kolama,kotoučema ...apod.

horší je ho tam udržet....má někdo nějaký tip na přichycení proti vypadávání? já to tedy ještě nezkoumal
kulisek_91
Příspěvky: 20
Registrován: 07 úno 2010, 18:55
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kulisek_91 »

já doufám teda že to bude tím kroužkem..max kotoučema ... ale ta polosa se mi vůbec ale vůbec nelíbila :-)
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

mě to pomohlo moc.. vybrovalo to a pak najednou bez vybraci..a já jsem na tu hřídel nasoukal kousek černé hadice a při utahování volantu ta guma tlačila na ten kroužek a ložisko po celem obvodu.. a je po problémech..uspěšně to mám asi tak 5 měsícu a ničemu to tam nevadí, je sice fakt, že mám vyndanej ten mechanizmus na vypínání blinkru, vypínám ho manualně.
Odpovědět