Rozvody> Klepání motoru

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

neco vam poradimze se na to nevyserete menit retezy dyt to nema cenu retez tam vydrzi dokud se ato nerozpadne
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Vydrzat by aj mal, ale po vymene by malo zaniknut to neprijemne "dieslacke" klepanie a podla mojho nazoru by malo zvysit vykon a znizit spotrebu.
Opravte ma niekto ak sa mylim

Lupa89 píše:neco vam poradimze se na to nevyserete menit retezy dyt to nema cenu retez tam vydrzi dokud se ato nerozpadne
:)
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

Mám takovej menší problém, je to spíš záhada. Nedávno jsem si nechal u Srby měnit komplet rozvody a když jsem přijel domů, byly slyšitelné zvuky drnčení z prostoru rozvodů. Auto jsem do servisu odvezl znovu s tím, že na volnoběh, ale jen při ohřátém motoru, ten motor drnčí. No to je asi vodní pumpa, odešlo Vám ložisko, to je jasný. Tak sundaly řemenici a klínový řemeny a ejhle, pumpa to nebyla. Tak sundali znova komplet rozvody a prolezli to, ale na příčinu nepřišli. Prej to může bejt naftový čerpadlo nebo olejový, což je naprostá kravina, páč. před tim, než jsem to k těm debilům dal, tak to auto bylo O.K. Prostě mě poslali do řiti s tím, že závadu na rozvodech nenašli... TAKŽE SRBA SERVIS NEDOPORUČUJI ...
Drnčení je slyšet jen na volnoběh a při motoru teplejším než 92°C a když přidám plyn cca asi jen o 50 otáček, tak to zmizí. Řešením by bylo asi přidat volnoběžný otáčky, ale to nechci.
Neměli jste někdo podobnej problém?
Obrázek
Biondi
Příspěvky: 2
Registrován: 19 pro 2009, 10:28
Bydliště: Olomouc

Tak máme v rodině Corzu C 1,2 16V r.v. 2002 a klepe

Příspěvek od Biondi »

Zdravím všechny. Máme v rodině ojetou Corzu C 1,2 16V r.v. 2002 a klepe najeto 103tkm. Když nám ji ten frajer ukazoval, tak u studeného motoru neklepala. Začne to dělat až po zahřátí. Jinak jsem pro jistotu dal nový olej, ale žádná odezva. Poradíte někdo? Předem díky za rady.
Uživatelský avatar
ondrap
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 125
Registrován: 06 zář 2008, 21:37
Bydliště: okolo Brna

Příspěvek od ondrap »

Me to taky klepalo a řešení bylo vyměnit ten plochý řemen co je asi k altíku. Jedinej plochej řemen co je viditelnej v motoru
ObrázekObrázek
Biondi
Příspěvky: 2
Registrován: 19 pro 2009, 10:28
Bydliště: Olomouc

Díky to ondrap

Příspěvek od Biondi »

Zkusím. Dám vědět a je to asi první a nejlevnější řešení. Jak se ten motor zahřeje tak má zvuk jak nafťák...... :lol:
Brus
Příspěvky: 17
Registrován: 03 úno 2010, 20:45
Bydliště: České Budějovice

Výměna rozvodů

Příspěvek od Brus »

Poradíte mi prosím někdo po kolika km se mají měnit rozvody mam corsu C č.motoru z12xe a už mi bylo i řečeno že pokud je to řeťez a to že asi je tak prej se na tom nemění a prej by měli přežít auto ale to mi přijde jako volovina protože co čtu tady tak se řetěz vytahá.A právě mám dylema protoze má holka nalítano 112 000km a nevim jestli na to byli udělaný rozvody.Kupoval jsem ji když měla 110 000km a právě nevím po kolika by se měli měnit.Zatím teda ventili nejsou slyšet a auto je krásně tichý ale i tak mě to zajímá kdyby se měli tak cca dělat.Díky
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

tady to máš černý na bílym .... :roll:


viewtopic.php?t=3005&highlight=rozvody :nemlatit: :kladivo:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Klepanie prestalo :D
Bolo to vytahanou retazou. Dal som ju vymenti a je ticho. Nieco tam este minimalne klepe, ale to budu pravdepodobne ventily alebo co. Teraz aj ked sa nahreje, tak je ovela tichsia. Odporucam vymenu. Teraz ale citam aj co pise ONDRAP....spomenul som si ze mne pri prilezitosti tiez vymenili ten plochy remen. Ze by to bolo tym aj u mna? To dufam ze nie, lebo by to znamenalo ze som zbytocne zaplatil za vymenu retaze :) . Ale skor si myslim ze to bola retaz.
BIONDI, neviem ci Ty mas tiez retaz alebo remen. Mne to tiez neklepalo ked som ho kupil. Dokonca ani ked sa nahrial. Klepanie zacalo az po vymene oleja. Ten co tam bol, bol taky do hneda. Ja predpokladam ze tam naliali ten motorovy med. Ten utlmi klepot. A po vymene oleja sa to prejavi. Teraz si uz budem na to davat pozor pri kupe auta :)
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Byzon »

je tohle drnčení řetězu?

http://www.youtube.com/watch?v=rAZOX3nYBZk

lepe je to slyšet až pod ti autem..
Corsa B 1.0 12V r.v.98

www.RESYST.cz -- Tvorba webových stránek s redakčním systémem - pro milovníky cors lepší ceny :-) --
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Byzon »

chlapi notak :D nechci jit zbytečně na rozvody, když by to nebyl řetěz :D
Corsa B 1.0 12V r.v.98

www.RESYST.cz -- Tvorba webových stránek s redakčním systémem - pro milovníky cors lepší ceny :-) --
Odpovědět