Nefunkční rádio - Jak zprovoznit

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Smart
Příspěvky: 2
Registrován: 03 čer 2014, 18:57

Nefunkční rádio - Jak zprovoznit

Příspěvek od Smart »

Dobrý den, prosím Vás mám Opla Corsu B a mám problém s rádiem..Mám tam rádio "Blaupunkt Car 300" a mám problém že nehraje..Rádio normálně svítí (Oranžově kolem tlačítek,..), ale prostě nehraje..Myslel jsem si, jak jsem našel na internetu, že by mohlo být zablokované (zamknuté)..Chci se zeptat, jestli by na displeji, na palubní desce nesvítil nápis "safe"..? No, nicméně jsem zkoušel metodu na odblokování, kterou jsem našel na internetu, ale nějak mi to nepomohlo :cry: Praktikoval jsem následující postup:

1) Otočil jsem klíčkem na 1. polohu - V zapalování
2) Vypnul jsem rádio tlačítkem na hlasitost - Stiskem
3) Držel jsem tlačítko "AS" několik vteřin a poté stisknul zapínací tlačítko (tlačítko hlasitosti) - Poté se rádio zapnulo -> Dělám tento krok správně..? Nemá se to držet současně nebo tak..?
4) Poté by se mělo na displeji objevit nápis "Code" - Mně se tam ale žádný nápis neobjeví :cry:
5) No a poté bych měl zadat kód - Ten zadám - Dělám to tak, když bych měl kód třeba 2468 - Tak zmáčknu tlačítko 1 dvakrát; tlačítko 2 čtyřikrát; tlačítko 3 šestkrát; tlačítko 4 osmkrát..
6) Poté podržet tlačítko "AS" až rádio pípne..
-----------------------------------
No, toto udělám a nic..Dělám něco špatně..? Co ještě vyzkoušet, co byste mi poradili..?

Ještě jeden postřeh, co jsem tak koukal na videa např. na youtube, tak když stiskli na rádiu zapínací tlačítko, tak i když měli rádio zamknuté, tak jim naběhl digitální displej. Já když zmáčknu zapínací tlačítko, tak mi ani displej nenaběhne :cry: Co poradíte..?

Ještě bych měl dotaz ohledně červené diody na rádio, nad kterou je nápis "Code" - K čemu to slouží, když udělám postup správně, tak bliká..Co je to..?

Děkuji moc za rady :)
Uživatelský avatar
bako16
Příspěvky: 39
Registrován: 05 úno 2014, 10:47

Re: Nefunkční rádio - Jak zprovoznit

Příspěvek od bako16 »

Ak máš kód od rádia tak odpoj baterku a potom vyskúšaj ten postup :)
Corsa 1.0 12V. TRHAČ ASFALTU!!
Smart
Příspěvky: 2
Registrován: 03 čer 2014, 18:57

Re: Nefunkční rádio - Jak zprovoznit

Příspěvek od Smart »

Zkoušel jsem - Neúspěšně :/
Odpovědět