Dubi ->ex Opel Corsa B 1.0 12V -> Nyní G3 TDI + Calibra C20XE

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od petanek192 »

Zajimave 17 je moc ideální je 16 :jj_good:

Tu modrou vebe mas na dily ?
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Hele takhle. Na modrý jsou nově dělaný pístní kroužky a gufera na ventilech a ještě pár věcí. Ale to auto prostě nejede. Za studena jede občas normálně, ale po zahřátí je to mrtvý. Do nějakých 3500-4000 to skoro nejede, až pak se chytí a trošku vystřelí, ale není to ono. Táta mi řekl, že jestli chci, tak si jí mám nechat a zkusit dát dokupy, tak uvidíme, v pondělí jsme dali značky do depozitu. Stříbrnou jsm koupili, aby bylo čím jezdit. Stálá nás 3000 :D , jen je potřeba tam udělat spojku a dneska jsem vyblikával závady a hlásí to špatný EGR(po zahřátí trošku cuká, když jemně přidáváš plyn), jinak jezdí v pohodě. A obě jsou XEL, ale stříbrná kupodivu olej bere minimálně(ťuk, ťuk) :mrgreen:
Nejhorší je, že teď to nemám kam dát, garáž ustoupila kotelně a dílna bude možná v létě. Ale je dost možný, že ta modrá na díly půjde no. Ale byla to docela krasavice :arrow:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od petanek192 »

XEL takze 1,6 16V ? Pekna je ale na stribrnou ti pujde houbelec pasovat pokud to pujde na dily ....


Pred a po facelift je hrozne znat .....
Mimo jine v nedeli jedu pres pisek muzem na to kouknout jedu pro postel :-)
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Jj 1,6 16V, koukal jsem na to, přijde mi, že i ten motor je jinej. :D Jen ta stříbrná je docela orezlá, ale za 3000 nebylo co řešit. :D

V kolik jedeš? Já pak odpoledne razím do Prahy, protože mi začíná letní semestr. :D Ani nevim, jestli je v modrý baterka.
Jo a potom, co se měnil kus výfuku, tak jela o něco líp. Teď jsou tam ruplý svody, ale ty mám náhradní. Nejhorší je, že jsme to dali tady týpkovi a přijde mi, že od tý doby, co se v tom hrabal to prostě nejede. Podtlaky jsem po něm musel předělávat, strhnul tam nějaký šrouby atd. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od petanek192 »

Nu v sobotu musim zmaknout to turbo vectrou nejedu to uz by bylo proti prirode mit doma 250koni a jezdit v nafte se 142ma ...

Takze pokud to bude schopne v sobotu vecer startu tak v nedeli rano jedu :jj_good:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Co-RS-ák »

a jak si to řešil... hodil si mu to nahlavu když ti to zkurvil?
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

petanek192: Ok tak se kdyžtak můžem nějak domluvit :wink:

Co-RS-ák: Ani nevim, jestli mu táta platil za práci, protože jim dělal něco na baráku a za pár kaček, takže to bylo takový to něco za něco. Každopádně auto u něj stálo snad půl roku a pak ještě nějakou dobu, když hledal, čím by to mohlo být. Pak to měl tady další "odborník", tvrdil, že diagnostika noc neukazuje a že si na to udělá čas. Měl to tam taky jakou dobu a ani na to nekouk. Nějakej čas se s tim jezdilo, protože nebyl čas to řešit a na další auto prostě nebylo, ale jezdilo to jen po okolí po melouchách. :) Většina delších cest se jezdila puntem. Původní plán byl to jen dojezdit, ale je nám trochu líto to dát pryč, když se do toho nasypalo celkem dost peněz. Orezlý to je taky, ale spodek je ok. Ale všichni tvrdí, že to bude jen nějaká blbost, ale nikdo neni schopnej se na to pořádně podívat.
Zase na druhou strany to bude chtít udělat i brzdy a tlumiče..., tak nevim no...
Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od petanek192 »

Hod mi do sz telefon ja se ti ozvu .......

Zdrejme samej odbornik tam po okolí :sebevrazda2:

Ja bych svoje auto nikomu nesveril a když tak bych si u toho stal !
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak on byl v poho a párkrát nám docela pomohl, ale tohle ho asi nebavilo nebo já nevim. Dali jsme to k němu, protože dělal v servisu ve škodovce a měl na to vybavení, případně si ho půjčil.
Proto se snažíme na autech dělat co nejvíc sami, ale někdy to jinak prostě nejde no, většinou kvůli práci a času.
Jo a ještě jsem se dostal k pár fotkám od bývalého majitele corsy, takhle jí řachnul
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od petanek192 »

Jo skodovkar tak to je jasny to je jinej gang !

Minulej vikend sem byl rozlustit eletriku u vectry kluci se v tom pohrabali a drobet se v tom zamotali docela koukali když sem jim ty koncernove kabely zacal hazet pred garaz :-) ale hlave jo to je ono takhle presne sme to vyndali z calibry :-) me to bavilo :-)
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Když jsem byl tady u známýho na dílně a měl vytaženou elektriku z nějaký báwa, tak mě polilo horko. :D Já si sotva zapojim reprák :D Elektrika mi nevadila jen v mojí G1, kde skoro nebyla :D
Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Co-RS-ák »

jednou sme rozdělávaly V6 mondeo... komplet.. tam bylo stopro několik kilometrů kabelů, neskutečná tíha :D
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tákže nastal čas pomalu začít řešit kola. Tak nějak jsem prolít bazoš a zatím mám pár kandidátů. :D
1) Borbet T 6x14 (Nebo Ačka, ae ty spíš nee)
2) OZ racing 6x14 http://auto.bazos.cz/inzerat/32779329/H ... eat-vw.php
3) Kanály BMW E30 6x14 http://auto.bazos.cz/inzerat/32806778/a ... MW-R14.php
4) Dezent 7x14 http://auto.bazos.cz/inzerat/32203564/a ... -gumou.php
Rád uslyším vaše názory, případně pokud vítě o nějakých pěkných kolech do těch cca 3,5-4 tis., tak sem s nima :mrgreen:
Nejvíc se mi líbí Tčka a OZ (už jen kvůli tomu, že já rád barvičky a nevim, co se mi pohne v řepě :mrgreen: ), ale ostatní taky nejsou marný :urcite?:
Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od jamal.jefries »

ty kola co tam jsou jako OZ tak podle mě OZty nebudou protože OZ nikdy nedělá kola na 2 rozteče ;-) :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Našel jsem dvoje, tak nevim no :D

Edit: Takhle jsou pěkný
Obrázek
Obrázek
Odpovědět