Spojka>Corsa A,B,C

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Uživatelský avatar
stovi
Příspěvky: 52
Registrován: 30 bře 2008, 20:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od stovi »

tak dík,ale moc si mě nepotěšil :roll: no rači s tím něco udělám... :lol: no vlastně tu mám koplet spojku,ale je to z 1,4 16V prej je ale trochu jiná,napasovat by tam asi nešla co?
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak problém se zpátečkou,která šla přes zuby a ostatní kvalty taky ztuha,vyřešen. :wink:
U mě stačilo seštelovat spojkovej pedál. Od něj vede bowden do mototru a na konci je závitová tyčka kterou se šteluje pedál. A na ní je pojistná svěrka,kterou jsem ztratil :wink: Takže pedál se rozhodil a spojka vypínala na h**no. Jsem to sešteloval podle knížky "Jak na to.." a ted balada,řadí to krásně :wink:
Jenom musim sehnat tu pojistnou svorku která tu tyčku fixuje,jinak to bude zase za chvilku v čudu,jen nevim kde to prodávaj a jak se to jmenuje doopravdy :lol: :lol:
Jinak super návod je v knize Jak na to>Spojka>seřízení
Jorgeos
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04

Příspěvek od Jorgeos »

Havli píše: Jenom musim sehnat tu pojistnou svorku která tu tyčku fixuje,jinak to bude zase za chvilku v čudu,jen nevim kde to prodávaj a jak se to jmenuje doopravdy :lol: :lol:
Jestli myslíš č. 5 na přiloženém obrázku, tak to se jmenuje "Pojistná podložka" a katalogový číslo je "7 59 943"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.4 X14SZ
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

ja mam spojku novó necéch 14 dní, a je to fakt poznat! Předtim mi šla ta zpátečka taky přes zuby a dycky to troche poskočilo ... akorad sem si myslel že ted to bude OK, a jakože řazení v poho 1-5, ale ta zpátečka de někdy stejnak přes zuby, tak sem pošteloval volnoběh a mysim že je to lepší ... ale mam tedka jiné problém ...
jo ještě na kolik vas ta spojka tak vyšla zhruba???
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

SPOJKA

Příspěvek od Vtomas »

nikde sem nenašel topic tak o zakládám - kdyžtak prosím o přesunutí pokud je....

...začalo mi hučes spojkové ložisko a štelování spojky je skoro u konce :cry: takže jediná věc je koupit novou spojku teda komplet sadu

poradíte něco? jsem rozhodlej pro SACHS, ale ty koruny :roll:

chci mít od toho klid 8)
EDIT:Přesunuto .Havli
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Není zač :wink: Já mám taky tu spojku nějakou marod :cry: Zabírá dole,nikde nic nehučí ale občas po delší jízdě jde zpátečka opět přes zuby.Divný je ,že když nohou nadzvednu pedál nahoru a pak zařadím ,tak tam skočí krásně a na nějakou dobu je klid. Poradí někdo :?:
VTomas> Spojková sada od Sachse bude super kvalita,jen ta cena,to je ranec :cry: Ale asi se to vyplatí
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

řek bych, že přítlačák jde do ..... to mám naprsto stejný už od té doby co jsem jí přivez

...a teď to ložisko....po vejplatě bude SACHS nechci žádnou sračku abych jí za 2 roky zas přehazoval
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

jde štelovat spojka?

Příspěvek od corpi18 »

zajímalo by mě, zda li zde nějak upravit to, aby mi spojka zabírala po uvolnění pedálu tak do poloviny, bere mi už skoro od podlahy a nebaví mě to vžy "půl hodiny" pouštět spojku :evil:
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Havli píše:Tak problém se zpátečkou,která šla přes zuby a ostatní kvalty taky ztuha,vyřešen. :wink:
U mě stačilo seštelovat spojkovej pedál. Od něj vede bowden do mototru a na konci je závitová tyčka kterou se šteluje pedál. A na ní je pojistná svěrka,kterou jsem ztratil :wink: Takže pedál se rozhodil a spojka vypínala na h**no. Jsem to sešteloval podle knížky "Jak na to.." a ted balada,řadí to krásně :wink:
Jenom musim sehnat tu pojistnou svorku která tu tyčku fixuje,jinak to bude zase za chvilku v čudu,jen nevim kde to prodávaj a jak se to jmenuje doopravdy :lol: :lol:
Jinak super návod je v knize Jak na to>Spojka>seřízení
Návod je v tý knižce :wink: :arrow: viewtopic.php?t=2330&start=0&postdays=0 ... highlight=
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

tak sem do tý knížky koukal(ještě že ji mám, pač nemam místo na harddisku)ale jak je tam to seřízení, tak sem z toho pochopil, že to táhlo spojky musí být v určitém rozmezí, takže s tim asi moc štelovat nemůžu, aby spojka měla dannou vůli, u pedálu na to nic neni, tak furt newim. předělával ste si to někdo? potřeboval bych napovědět. díky :D
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

Zdravím taky bych se podělil o zkušenosti.Taky sem si dolaďoval lanko u spojky.Podle té knížky to není žádný problém.Už sem tam to rozmezí měl větší než doporučují a musím říct že po seštelování je řazení mnohem plynulejší.Povoluje se to nebo naopak utahuje se to v motorovém prostoru.Musí se oddělat pojistka(takovej plíšek)a pak se jen vysadí to lanko a dolaďuje se.Je to opravdu snadny.I já sem to zvládl :P
Karola
Příspěvky: 46
Registrován: 21 zář 2008, 10:02
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Karola »

Nemáte někdo tušení kolik km vydrží spojka u easytronicu??? ...třeba z doslechu....
u Opla mi jednoznačnou odpověď nedokázali(nechtěli) sdělit.
Bylo: Corsa C 1.0 2005-easytronic
Je: Honda Jazz 1.2
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

Ahoj. Znamy ma Corsu B 1.4 v automatu a ma najeto asi 170000 a porad beha vpoho... Sice mu zlobi razeni, ale spojka drzi :-)
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Karola
Příspěvky: 46
Registrován: 21 zář 2008, 10:02
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Karola »

Díky za vyjádření, mám teprv 73 t. km,takže to snad nějakej pátek vydrží...
Bylo: Corsa C 1.0 2005-easytronic
Je: Honda Jazz 1.2
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

Mám takovej problém se spojkovym lankem, začalo vrzat. Myslel jsem nejdřív, že je to pružina na pedálu, ale nebyla. Tak jsem vyndal celej ten bovden a prolil ho WD-40, chvilku to byla pohoda a šla krásně, ale pak se ten vrzavej zvuk vrátil a zdá se mi, že jde spojka ještě víc ztuha než předtím, co jsem se do toho začal vrtat. :roll:
Poradí mi někdo, čím to namazat? Ta WD-40 se mi zdá jako lepidlo a ne mazivo.
Dík :D
Obrázek
Odpovědět