Corsa A> Volnoběžné otáčky-seřízení

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Pixla
Příspěvky: 26
Registrován: 20 říj 2007, 15:08
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od Pixla »

tohle dělá motorek vymezující vlonoběžný otáčky...je to patent úplně k ho..u...vazelína kterou tam dávali na převod ztvrdne i s tema prevodama ty se pak drou a casem se ulomi nebo prekrouti....mel jsem na Citroenu BX 1.4 samej problem co ty....na cerpadle jsem si nameril nizkej tlak tak jsem to vymenil a porad to kravlo i kdyz ne tolik, pak jsem musel vycistit komplet nadrz pac mi to salo bordel za 14 let usazenej, procistil jsem trubicky,vycistil jsem si jehlu strikacky a voala....uz to nechcipalo ale otacky byly bud kolem 600 nebo 1100..muj problem byl takovej ze ten moturek jen vyjel ale zpatky jsem ho tam musel kroutit rucne....jenze ho ovladal potenciometr skrtici klapky tak jsem na to pak kaslal a jezdil jsem s vysokym volnobehem....pozdeji jsem ho sehnal z Fiata UNO a jezdi jak zamlada...jinak mam Corsu A C12NZ a ten moturek tam sedi treba z Citroenu BX 19 nebo AX 11 nebo 14...
//rada - zkus ho odpojit a uvidis jak se to bude chovat....
Opel Corsa A r.v. 91 C12NZ heh momentálně probíha přestavba na tereňák snad mi to klucí v čepicích budou tolerovat (nechal jsem se insprovat Hitlerwagen golf country)
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

dík za radu, navrhnu to mýmu mechanikovi
music is my life
zatím 160km/h :-)
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

tak se mi na to podíval a výsledek? 1200-900otáček ale nechcípá to :-) ale ještě s tím budu muset chvíli jezdit jestli se to neprojeví ještě... já teda doufám že ne.
jaký je optimální počet otáček u tý mojí 1,2i na volnoběh?
music is my life
zatím 160km/h :-)
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

já mám okolo litru ..tak 900 :wink:
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

pdk88 píše:já mám okolo litru ..tak 900 :wink:
Tak to mas spravne 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

oko. sice ty otáčky mírně kolísaj(dřív kolísali o dost víc a aby to nechcíplo tak sem drřel plyn a brzdil levačkou) ale mám je +-1000
music is my life
zatím 160km/h :-)
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

koukám, že jsme nic dlouho nepřipsal... tak nakonec to vyřešilo úplně něco jinýho :-) pod pedál plynu jsem dal malinko izolepy na dorazovou tyč a výsledek je takový, že při startu mi vylítnou otáčky k 1800-2000 a po 20vteřinách si to motor seřídí na +- 1000ot a pak už tonespadne pod 900ot :-) mám to tak půl roku a pohoda.
music is my life
zatím 160km/h :-)
Odpovědět