Zpomalovaci prah = vypadek zvuku

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

kámošovi na Passatovoi B5 to dělaly kabely ve dveřích,..byl tam nějakej ztrat a to rádio se prej nějak vypne aby se neodpálilo...(je to autoelektrikář takže mu věřim:))
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

System:
pochybuju o tom, že se rádio vypne!!!!
největší průser na tom je a z vlastní zkušenosti (odpálení koncáku na RS88 II)
pokud nejsou připojené reproduktory k rádiu a zesilovač v rádiu je bez zátěže
...jednoduše:
když mám repro ve dveřích honěné přes zesilovač a na rádiu nejsou připojené reproduktory tak hrozí odpálení koncáku na rádiu
jedná se o mosfet koncáky
většinou u těch lepších rádií lze koncák na rádiu vypnou...i ten zvuk bude na 1/2 nezkreslenej


nooooo a jak se mi podařilo odpálit RS88?...normal sem odpojil baterku a vyresetovalo se veškeré nastavení
pak to bylo hnd...3/4 výkonu a předzesik šel do prd...
to byla moje pí.ovina
jenže Pioneer je ten ...kua nejnáchylnější na trhu
pokud se mám rozepsat no problemo
...sorry, že ti to tady zasírám

furt trvám na tom 90% pin ve dveřích 10% na ISU
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

Vtomas: však co by se nevyplo? nejsem sice odborník na elektro, mym oborem je spí strojařina, a v hudbě se nevyznam už vůbec...ale to že je uvnitř něco co odpojí proud při problému (zkrat atd) se mi zdá docela rozumný...
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

System: nechci se hádat, možná, že i jo...jestli jako u zesů "protec"....nevim nějak tenhle trend nesleduju

ale i tak to nemá většina rádií
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

vtomas: já se taky nechci hádat, ani vyvolávat flame:-D spíš mi jde o vyjasnění...
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lecam »

Hmmm ... ten konektor ve dverich co je zastrcen do repra neni kulaty (jestli myslis tenhle), ale je obdelnikovy s jednou "zapadkou" na kratsi strane.

Kdyz sem tehdy zkousel, jestli draty vedou, tak sem jeden konec vrazil do jedne dirky toho konektoru a druhym sem zkousel dle obr. od Gringa. A ozvaly se oba draty. Ale jak rikam, netusim, jestli nejsou polamany trebas uz (ma to 11 let). Jaky odpor bych tak mel namerit? Predpokladam ze 0,nic skoro. Jo a kolem dratu co jsou ve dverich je nejaka (asi molitanova) bandaz, ktera byla po desti nasakla vodou (tece mi do dveri z ceho jsem fakt "happy"). Ale repro nehraje ani za sucha, takze mokrem to neni. A ten olejik sem zkousel striknout do konektoru co je ve dverich, ale bez ucinku.

Takze vcil asi bych mel zkusit zmerit ty odpory dratku a nebo zkusit vymenit tu koncovku? A nebylo by uplne nejjednodusi nejak dovest testovaci draty k repru ktere budu mit polozene vedle, jestli to hraje (kudy je vest)?

Jo a kdyz jsem ten reprak odpojil a mam ho mimo, tak pustenim radia ho muzu odpalit?
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

myslel sem ten kulatej jakoby průchodka mezi karoserií a dveřma
tam to bude na 100%
jinak pozor na rádio bez zátěže na 1/2 a víc
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lecam »

Hmmm ... tak sem se dival do "moudre" knihy "jak na to" a tam pisou "odpojte konektor. Ale jak uz nepisou a tedy nevim. Navic se az desim, ze to odpojim a zapojim a uz se mi ani nezamkne auto. No ale zkusit to muzu no. Jakym zpusobem se ten konektor odpoji?Predpokladam ze neco s tou sipkou u karoserie, ale CO?
A pak myslis ze postaci jen prosplichnout tim kontaktolem. Nebo myslis ze tam jsou draty zlomeny?
Dik za ochotu a rady.
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

na tom konektoru je kulatá objímka, kterou musíč pootočit a potom povytáhnout celej konektor

odpoj si nejdřív baterku ať náhodou něco nezkratuješ při rozdělávání (ikdyž by nemělo)
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lecam »

Toz akce doresena (pravda az ted). Po nekolika neuspesnych pokusech o rozdelani dveri a konektoru a kdo vi ceho jeste sem se nasXal a odvez to do servisu. (Zrejme sem neschopny moula ale co uz.) Tam sem nechal v celku slusnou castku za to, ze zkontrolovali cele vedeni a konektory a pak zjistili, ze mam jen rozestelovany hlasitosti mezi levou a pravou stranou a taky mi rekli, ze potenciometr je asi vadny. (To sem taky tusil no .o/) Takze suma vseho je, ze vcil to hraje a az to prestane, sezenu jine radio nebo cloveka, co ten potenciometr nejak nahradi necim obdobnym (prostoru na tom panelu je dost).
Takze diky za rady ...
Odpovědět