Zapojení autoradia>všeobecně

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Odpovědět
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Co-RS-ák »

když zapnu rádio, tak při vypnutém zapalování mi hraje např. evropa dvě bez problémů, ale pokud otočím klíčkem a zapnout se kontrolky nebo nastartuju, pouze to příšerně šumí a nedá se to poslouchat, jen v praze kde je lepší signál to celkem jde, ale zase třeba relax, kterej neposlouchám mi hraje dobře...může to být uzeměním rádia - mám pocit že bude nic moc a přímo k rádiu sem žádnej kablik nepřišrouboval - takovej ten klasickej pro ukostření ... nevím zda by nějaké uzemění nemělo být už v konektoru, ale elektrika je zde tak zprasená že vůbec nevím kam co vede... :( může být má domněnka správná? :whistle:
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Maro »

Jestli máš radio na MP3 nebo na cd a hraje to dobře.. tak máš někde zkrat nebo něco.. anténu máš špatně nataženou si myslím.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Co-RS-ák »

třeba když si pustím vysílač fm z telefonu tak to hraje v pohodě...
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Gooder »

Měl bych menší prosbu. V autě mám už měněné radio, bohužel jsem ho neměnil já, takže nevím, jak je tam chycené. Mám doma jiné radio, které tam chci dát, ale nevím, jak tohle vymontovat. Poradí mi prosím někdo?
Možná je to blbý dotaz, ale nic tam nechci potentit, když budu to staré vyndavat, tak se radši zeptám. Nevím právě, jestli se vyndavá i ten originální šuplík, nebo jestli tam mám zaštrachat mezi radiem a šuplíkem třeba listem pilky.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Co-RS-ák »

rádia se vyndavaji tak, že strčíš nějaké drátové udělátko o průměru cca 2mm do dvou nad sebou dírek na každé straně a vytáhneš...nebo to můžeš zkusit tak, že jak máš pod šuplíkem přihrádku, tak v té úrovni tam strčíš ruku a vyšoupneš ho :wink: snad sem poradil :)
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Pepino »

Ja mam doma ty origo udelatka a klido vyndam stav se lado nebo do sz napis kde a kdy a ja ti to vyndam :)
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Gooder »

Děkuji vám ;)
Pepino: Já to zítra zkusím udělat tak, jak mi poradil Co-RS-ák s tím vysunutím zezadu a kdyby to nešlo, tak bych se ti ozval, jestli by nevadilo. Každopádně ještě jednou děkuju :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Gooder »

Co-RS-áku, tak jsem dneska zkoušel zapojit zpátky to původní radio a nehraje ani to :(
To by mě zajímalo, co se s tím stalo, dráty, co jsem koukal jsou v pořádku. Je možný, že by mi praskla pojistka nebo něco? Případně, kde bych ji našel k radiu, jestli ji má jako jsou ostatní pojistky nebo jestli nemá někde svojí vlastní.
Do radia mi vedou samozřejmě 4 repráky. Potom černý, červený a žlutý drát vedou do takové plastové krabičky a z ní ven rovnou do radia.
Když tak děkuju :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Co-RS-ák »

to nevím čoveče, u mě to hrálo...ale pojistku rádio má a je stejná jako v pojistkovce...na zadní straně rádia sem ti jí tam tuším viděl...zkus to teda u rodičů v autě...proměřovals drátky nebo tak něco, aby tam šel vůbec proud...a koukni i na pojistky v tý pojistkovce ;) jinak nevím co s tim... mě dneska zlobilo auto...šlo to najvíc na tři a nechalo mě v křižovatce při té bouřce...asi se bálo víc než já :D
edit:zkus rozebrat tu krabičku, jestli tam třeba nejsou rozpojený nebo tak ;-)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Gooder »

Pokud by byla v háji pojistka v radiu, tak by nešlo u tebe, takže by to mělo být v pořádku. No u rodičů v autě to nepůjde, tam mají originál Škoda, takže taky mám smůlu :D Jinak proměřit nevím čím, když tam vedou 3 dráty, ale nějak to zkusím. A v tý krabičce to drží dobře, to jsem se koukal, ale je tam něco jako pojistka nebo nevím co. To zítra vyfotím a nahodím to sem ;)
Na kolik by tě tak vyšla oprava toho čtvrtýho nevíš? :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Co-RS-ák »

no, třeba se spalila pak, tak se koukni a mrkni i do pojistkovky v autě ;) ... myslíš ventilu? já nevím...chtěl bych si o udělat sám, ale zase kdybych to zkurvil...tak snad do litru bych se vešel home-made
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Gooder »

No tak už tu za blbce, co neumí zapojit radio jsem, tak dílo ještě dokonám.
To je ta krabička, o které jsem výše mluvil, jak do ní vedou 3 dráty, které následně vedou do radia. Je možné, že by se v té krabičce něco posralo?

Jinak proud by mi tam jít měl nějaký, protože u původního radia, když vyndám panel, tak mi bliká červená dioda(vypadá to jako alarm), ale ani jedno radio se nesputí :(
Nevěděl by si s tím někdo z vás rady nebo nedokázal by mi někdo prosím poradit? Děkuju
Jinak žlutý je autoantena, černý uzemění a červený je +, pokud teda nekecají štítky na kabelech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Co-RS-ák »

sice nemam páru co to je, ale jsou tam dvě pojistky - ty dva skleněný válečky...menší vypadá v poho a vetší nevidim...je tam vlákno a musí být ok... jinak, kdybys to vyndal, tak čekni zda jsou kabelyp ořádně připájeny ;)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Gooder »

Myslíš, že může být jedna prasklá a i přesto může svítit ta dioda? :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Zapojení autoradia>všeobecně

Příspěvek od Co-RS-ák »

fakt netuším, ale zkusit to můžeš :) vyloučíš závadu :D
Odpovědět