Rozvody motoru>výměna-zkušenosti-ceny

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Petr212
Příspěvky: 3
Registrován: 24 bře 2008, 16:23
Bydliště: doma

Výměna rozvodového řetezu 1.0

Příspěvek od Petr212 »

Ahoj. Dělal si tady někdo z vás sám rozvody na 1.0? Chtěl bych si je udělat a v knize Jak na to, nemužu nic najít. Dělat si je budu určitě sám a kdyby měl někdo nějakou radu na co si dát pozor a tak byl bych vděčný. Dík
slouceno by toxik-q
1.4 16V Corsa B
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

vyměň řetěz i napínák..a kup to v opelu...řetěz i napínák u nás na severu vyjde levněji,než druhovýroba...

kolik km máš najeto??já měnil i ozubený kolečko na klice+900
Uživatelský avatar
drv.astor
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2008, 19:45
Bydliště: Ostrava/Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drv.astor »

ja mam najeto okolo 200 000 km na 1.0 12V a retez jsem jeste nemenil, ani nehrka, motor brumla pekne...

jinak rozvodove retezy jsou vetsinou jako "dozivotni", a podle vyrobce maj zivotnost okolo prave 200 000km...

ale ten napinak by mozna stal za to vymenit ;-)
Petr212
Příspěvky: 3
Registrován: 24 bře 2008, 16:23
Bydliště: doma

Příspěvek od Petr212 »

Mám to tyden, na tachometru je 140 tak snad do 200 :) . Nejradej bych vymenil celou sadu( i s kolcama),bo dat novy retaz na vybehane kolca, to abych to delal za chvilku znova, ale komplet sadu jsem nikde nevidel. No nevim jestli je retez dozivotni, mi ten muj obcas zachrasti tak, ze by se za ten kraval zastydela i ma byvala 1.5D co mela nahrkano hrubo pres 200...a co jsem tu i jinde studoval, tak ho radej vymenim...
1.4 16V Corsa B
Petr212
Příspěvky: 3
Registrován: 24 bře 2008, 16:23
Bydliště: doma

Příspěvek od Petr212 »

1.4 16V Corsa B
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Ehm.. takovej trochu začátečnickej dotaz... jak poznám jestli jsem měl měněný rozvody či ne?? mám najeto cca 80 tis a jediný co vím, že mi měnili vodní pumpu ve 48 tis. ale rozvody nevím.. a teď se trochu bojím aby to bylo ok (jelikož s tím už třetí rok jezdím jen tak cca 2000 km ročně na srazy a sprinty, kde je to dost namáhaný...).

Dá se to nějak poznat, nebo je mám nechat pro jistotu vyměnit? :oops:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Velbloud>>> Jestli jsou už na výměnu tak ti budou hučet ložiska na rozvodech... Ale jestli si nejsi jistý, tak je raději nech vyměnit... :wink:
Corsa C 1.2i
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Že jsi měl udělat rozvody,poznáš bezpečně až se to potká :lol: :lol:
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

wilcza>>> Sundáš rozvoďák a roztočíš ručně rozvody. Oni pak dělají Hůůůůů :lol: Ale nesmí to přehlušit hučení v kládě a nebo v Kaldě :lol:
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
wilcza
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 472
Registrován: 02 led 2008, 21:07
Bydliště: Ostrava-Brno

Příspěvek od wilcza »

ale ted vazne...me rikaly ze to mam delane retezem a ze to vydrzi dlouho...vubec tomu nerozumim tak me kdyztak neukamenujte :?
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

wilcza>>> Ty máš 1.0. U tebe se rozvody nedělají... Máš tam řetěz, ten je více méně na věky...
Corsa C 1.2i
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No u řetězu uvádí Opel že jde o bezúdržbový rozvody. Ale Pepex psal že je to kokotina,řetězy jsou nekvalitní a bejvaj vytahaný, tak si ho nech někde prohlídnout,jinak je tam taky napínák řetězu. Potkanej motor je vopruz,vlastní zkušenost :lol: :lol:
Uživatelský avatar
wilcza
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 472
Registrován: 02 led 2008, 21:07
Bydliště: Ostrava-Brno

Příspěvek od wilcza »

a ten retez si muzu napnout sam? :?:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No napínák tam je ale zeptej se Pepexe ten je na litry machr. A vůbec na všechno :wink: Já mám řemen
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno já vím co se s tím dělo... ze začátku s tím jezdila matka ve firmě a pak já a pak jsem si to koupil.. ale nepamatuju si už jestli když to bylo ve firmě se tomu dělaly rozvody nebo ne..

nic mi nehučí - zatím- ale sám to sundavat nebudu... neznáte tedy někoho šikovnýho v Práglu kdo by je za levný peníz udělal??

myslíte že Bulda ano?
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Odpovědět