Diagnostika - kontrolka s bleskem

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
Agglax
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 70
Registrován: 29 zář 2009, 22:22
Bydliště: Spolí (u Neveklova)
Kontaktovat uživatele:

lambda

Příspěvek od Agglax »

tak jsem vyměnil lambda sondu a žádná změna při vyblikání pořád bliká kod 45 nevíte čím to ještě může být - baterku jsem po výměně odpojil aby se závada smazala - jestě nějaké příznaky - na plnou nádrž ujedu 350km a auto jede tak na 65% výkonu ani z kopce se nerozjede
Opel Corsa A - 1.2i
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Agglax : hmm moc benzinu (a to tezce)... No hele je z vyfuku cejtit benzin kdyz to bezi a je to ohrate?? Co snimac teploty chladici kapaliny?? (muze jet porad na sitic (je se studenym motorem lepsi vykon??)) .... Ale to me stejne porad moc nesedi na tu spotrebu... Jeste vstrikovaci tlak (mohl by byt KO regulator a pak by to tam sypalo vic benzinu) a nebo by mohl netesnit vstrikovaci ventil (co je to za motor??)... Jinak bezne veci jako kabely ke svickam a svicky jsi doufam vymenil (jinak se tu treba honume za duchem)??? Jeste s tim vykonem jak pises ze 65%, je to pri vsech otackach?? nebo je to horsi v nizsich otackach a ve vysich to tahne lip??? Jestli jo tak si rovnou uhanej pro svicky a kabely a mas po starostech....
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

topas : Skusil bych promerit ty kabeli od toho snimace az k RJ (jinak teplomer ma svoje cidlo, tohle je jen pro RJ)... Staci kdyz si to na tom konektoru toho snimace udelas kabelem skrat a pak ten kratas musis namerit i na konektoru RJ a to na pinech : C10 a A11 (cisla pinu jsou znacena na RJ v tom konektoru)... No a pokud tam ten skrat nebude tak mas nekde KO kabel.... a jeste jeden napad : na tom konektoru co pripojujes ten snimac musis na jednom pinu (jsou tam jen dva) zmerit zkrat proti kastli auta a na druhem cca 4.7Kohmu proti kastli (samozrejme mej odpojenou baterku!!!!)
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Arci >> No jo, ale kdyby byl KO kabel, tak mi to přece svítí pořád, ne? Mě se to rozsvítí jenom občas - a řekl bych dost náhodně. A pak to zase zhasne (za 30 vteřin - až 5 minut).
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

studeny spoj / zlamany kabel / odrena izolace ?
Corsa B 1.0 12V 1998
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Však jasně... ale to jde nějak rozumně multimetrem poznat? Jedině to zkratovat a pak s tím zkusit zuřivě zahejbat a doufat, že se se to projeví. Ale hledat někde odřenej kabel a rozmotávat svazky mi přijde už docela extrém. :)
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Agglax
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 70
Registrován: 29 zář 2009, 22:22
Bydliště: Spolí (u Neveklova)
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od Agglax »

Je to 1.2i 33 kW. Svíčky mam nové, všechny filtry taky. Jede to naprd při všech otáčkách.
Opel Corsa A - 1.2i
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

topas : to je celkem problem... tak natahni klidne venkem (jen na test) kabel od snimace k te RJ a uvidis hned... a pak to popripade predelas aby to bylo nejak kulturne provedene (proste je jednoduzsi natahnout nove kabely a mas to na 100%)
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Agglax
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 70
Registrován: 29 zář 2009, 22:22
Bydliště: Spolí (u Neveklova)
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od Agglax »

Tak dneska objednám kabely a zítra je vyměním. Doufám že to pomůže.
Opel Corsa A - 1.2i
Agglax
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 70
Registrován: 29 zář 2009, 22:22
Bydliště: Spolí (u Neveklova)
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od Agglax »

Arci >> tak z vejfuku je benzín cejtit jak sviňa, a i z vejfuku vytejká a hulí jak diesel kabely budou nejspíš až v sobotu nevíš čím by to mohlo ještě být?
Opel Corsa A - 1.2i
Uživatelský avatar
lukassvihel
Příspěvky: 2
Registrován: 25 srp 2010, 20:41
Bydliště: Brno nebo Rožnov p.R.

Příspěvek od lukassvihel »

Podařilo se někomu vyblikat chyby z toho NESTANDARTNÍHO 16PIN konektoru?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

nelze
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
lukassvihel
Příspěvky: 2
Registrován: 25 srp 2010, 20:41
Bydliště: Brno nebo Rožnov p.R.

Příspěvek od lukassvihel »

lukassvihel píše:Podařilo se někomu vyblikat chyby z toho NESTANDARTNÍHO 16PIN konektoru?
A nemáte nebo neznáte někdo vhodnou diagnostiku v okolí Rožnova p.R. nebo případně Brna?
Svítí mi oranžové zlo a motor pokuckává a pobublává v nízkých otáčkách a volnoběhu.

EDIT: Tak už je Corsa v servise (neorig.), tak jsem zvědav.
EDIT2: Závada v EGR ventilu :(
Opel Corsa B 1998 1.2 16V
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Byzon »

chci si koupit kabl, myslite že mi k něčemu bude? mam 16pin

http://www.motordiag.cz/produkt/adapter-opel-tech2-usb

nebo

http://www.zbozizreklam.cz/zbozi/5122/D ... ULTIPLEXER

ten prvni nevim jestli je 16 pin, nejde mi ten obrazek zvětšit :-(
jamall
Příspěvky: 1
Registrován: 23 pro 2010, 23:57
Bydliště: vysočina

Příspěvek od jamall »

co může být za závadu na motoru když se ta kontrolka s motorem rozsvítí po dosažení rychlosti vyšší než 100 km/h nebo přetočení otáček přes 3000?? díky za odpověď :)
Odpovědět