Diagnostika - kontrolka s bleskem

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

nevite nekdo jaky ma odborny nazev v corse 10pinova zasuvka? myslim ze ta 16pin je OBDII ale zajima me 10ka neco jako ALDL nebo OBD

mimochodem dle navodu tady a dle navodu chytre knihy jak na to znamenaji kody diagnostiky uplne jine veci nemluve otom ze mam chybu 15 coz tady vubec neni a chyby nad 99 to ani nevyblika ne? dit v knize je to max do 99 a tady je i 171 atd
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

dneska jsme byl u znameho velmi sikovneho elektrikare napichnout corsu pac tema blikacka se clovek dovi kulove a ono to fakt bez original radia nejde je to presto vedene to jsou v tom oplu tak blby? doufam ze to pujde na nejake radio a ne nato co dali v tovarne!!!!!!!
silverman
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2008, 01:25
Bydliště: Koryčany, Uherské hradiště, Zlín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od silverman »

Tak se mi na combu C 1.3 55kW rosvitila nepopularni kontrolka auticka s klickem, podle navodu co jsem zde nasel jsem si to vyblikal a vyblikalo me to kody 901, 902, 903 ale v zadne tabuce jsem je nenasel. Muze mi nekdo pomoct?
auto jede asi v nouzovym rezimu ale zda se mi ze je to cim dal tim horsi vcera uz jsem malem nevyjel ani kopec, co jsem driv jezdil na 5ku tedka s obtizemi na trojku tak jsem to radeji odstavil. muze mi nekdo poradit?
Opel Combo Tour 1.3 CDTI 75PS r.v 2007
Opel Tigra A 1.6 cca130PS r.v 1994
__________________________________________
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od duskov »

Nasel jsem pouze nejakou zminku ohledne spojky (nějakého snímače), ale to byla pouze zminka a zadne dalsi info. Vyblikaval jsi pres brzdu a plyn? Asi by to chtelo zajet na diagnostiku, nebo primo servis. V podpisu mas uvedene Brno, takze k odbornikum to mas kousek.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
silverman
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2008, 01:25
Bydliště: Koryčany, Uherské hradiště, Zlín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od silverman »

Tak diagnostika zamnou a nakonec to byl P1901 - tlakovy snimac cistice castic a jeste par dalsich ohledne DPFka takze ted resim jak s nim nejlevnejc pryc nekdo v okoli brna?
Opel Combo Tour 1.3 CDTI 75PS r.v 2007
Opel Tigra A 1.6 cca130PS r.v 1994
__________________________________________
Uživatelský avatar
Flabr
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2010, 18:18
Bydliště: Praha 5

Re:

Příspěvek od Flabr »

Tady je návod na vyblikávání chyb u 16 pinových zásuvek (jestli už to tu bylo, tak se omlouvám):
http://opelastra.cz/technika/zavady.htm

Propojíte PINy 6 a 5 (funguje i 6 a 4) dle obrázku:

Obrázek

Tabulka chybových kódů je zde - http://opelastra.cz/technika/kody_ecu.xls

Když není v paměti žádná chyba, kontrolka nebliká!

Servismanům, kteří tvrdí, že to zaručeně nejde, nevěřte. 8)


Pod tohle se můžu podepsat mám Corsu kombi 1,4i 16V r.v. 98 a 16 pin.Včera jsem ve svém autě 6. pin ještě neměl a dneska ráno jsem šel do auta a už tam byl :D Asi mám v autě hodný skřítky a přes noc mi to tam namontovali :dance: Takže jsem provedl diagnostiku a bliklo to 10x a 5x Nejdříve jsem si myslel,že to je 105,ale při dalším pátrání jsem zjistil,že 10x = 0,takže je to 05,ale pak nechápu proč tam je ještě ta nula před tim.Zbytečně to zabírá čas a mate.Myslim,že tam bude mít nějakou funkci,ale zatim to nechápu.Z tabulky závad zde jsem vyčetl,že to asi bude,že v otevřeném okruhu nezavírá palivový ventil (jestli jsem to dobře přeložil) Začal jsem se pídit,když mi při nastartování vylítli otáčky na 2 tis. a chvíli se to tam houpalo nahoru a dolu než to spadlo na volnoběžné otáčky.Taky se to projevuje občas při jízdě.Jak se řiká volnoběh zůstává viset na vyšších otáčkách a nechce se mu dolu.Neni to pořád,ale objevuje se to a je to nepříjemný.Možná to bude jenom v nějakém uzemění nebo nějakej drátek volnej.

Pokud s timto problémem máte někdo nějaké zkušenosti budu vděčný za každou radu,díky.
Opel Corsa kombi 1,4i 16V r.v. 1998 pohon N95/LPG
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re:

Příspěvek od Co-RS-ák »

Arci píše: chyba 15:
Jj smazat odpojenim baterky... A pak by melo byt vse ok.. Jinak ta chyba znamena ze mas nekde prerusenej kabel k tomu snimaci (propiskat merakem ten kabel co jde od toho snimace do RJ popripade zmerit to cidlo)
kde to čidlo najdu? mám stejnej problém
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Marek Sládek »

Ahoj.
Když by někdo potřeboval, mám k dispozici diagnostiku OpCom a diagnostiku a seřizovací software LPG systémů Elpigaz a Zavoli.
Ústecký kraj.
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Lenicka1313
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2012, 22:17

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Lenicka1313 »

Dobrý den, já jsem nedávno měla drobný problém s rozvody u mě v autě a ptala jsme se přátel na nějakého elektrikáře v Praze a doporučili mi tohoto http://www.elektrikarkokes.cz/elektro-revize/ Zavolala jsem se, domluvila a během několika hodin bylo vše hotovo. Naprostá spokojenost, mohu jen vřele doporučit!
Naposledy upravil(a) Lenicka1313 dne 24 kvě 2012, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Co-RS-ák »

jestli chceš dělat reklamu, tak by sis to měla domluvit s adminama a zaplatit za ní. není to první příspěvek kterej je trochu mimo a všechny dělaj reklamu jednomu a tomu stejnýmu... ale sehnat nahého elektrikáře musí bejt i v Praze celkem fuška ;)
ps: rozvody s elektrikářem vůbec nesouvisí, tak si příště aspoň vyber třeba rádio nebo tak něco ;)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Ahoj lidi, potřeboval bych poradit ohledně mé Corsičky. Zběžně jsem to tu pročetl, nicméně ne všechno :-)

Corsa B 1.0 12V, r.v.98, diagnostická zásuvka 10pin
najeto 93 000km
pravidelný servis dle servisní knížky (oleje, svíčky, všechny filtry včetně palivového ... dělám si to sám), garážováno

Problémy začaly tak, že v zimním období a studeném motoru po rozjetí se a vyřazení na neutrál, motor držel volnoběh na cca 2000ot. Při zpomalování otáčky klesaly, až se při cca 15km/h dostaly na normální volnoběžné. Jak se motor lehce zahřál, bylo po problému. Pro nevěřící budu asi idiot, ano opravdu jsem měl vyřazeno, ano spojka i převodovka funguje tak jak má....

Při popojíždění po městě se motor chvilkově zadusí, převážně při startu z křižovatky. Sešlápnu plyn, Corsa se rozjede, po cca 3s. se zadusí jako kdyby motor neměl palivo a vystřelí jako raketa. Poškubávání motoru došlo tak daleko, že se projevovalo i při normální jízdě - chvilková ztráta výkonu a spotřeba šla o necelý litr nahoru.
Před 14ti dny jsem byl na STK, načež mi na emisích naměřili 12x vyšší hodnoty CO :!: při volnoběhu. Při zvýšených otáčkách už jen asi 6x vyšší... :roll: . Řekl jsem si, lambda to má asi zasebou a vyměnil ji. A pak se to začalo dít.... oranžová kontrolka motoru si bliká jak vánoční stromeček. Když je motor studený, vše je OK. Ale jak se zahřeje, stačí více sešlápnout plyn (dostat motor do zátěže), po cca 2s. se rozsvítí orange kontrolka a motor ztratí výkon. Uberu plyn, po cca 2s. kontrolka zhasne a jede se dál. Přidám plyn, jede normálně .... pak zas někde přidám plyn a po chvilce se opět rozsvítí, načež opět přijdu o výkon a ploužím se jak přeložená Avia. Oranžová kontrolka se rozsvicuje tak často, že se defakto celou cestu ploužím.... jestli má na rozsvěcování kontrolky vliv sešlápnutí plynu, nedokáži objektivně posoudit, přijde mi to tak.

Diagnostika přes panel rádia neukázala nic - je tedy možnost, že se mi podaří chybový kód vyblikat?
Vymazání chyb odpojením autobaterie krom zakódování rádia nikam nevedlo (v poho, kod mám :) )
Teploměr vody ukazuje tak jak má.
Před cca 15 000km (projevoval se problém se zvyšováním otáček v zimě) jsem koukal na váhu vzduchu, žádné úsady jsem nenašel, byla čistá. Pro jistotu jsem ji opatrně pročistil a vrátil zpět.
Mám doma diagnostiku Opel pro OBDII, existuje nějaká redukce z OBD na 10pin?
Výfuk, krom katalyzátoru, je takřka nový.
Na EGR ventil jsem zatím nijak nesahal.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Arci »

Nikde nečtu že by jsi měnil svíčky a kabely k nim ;-) (pokud není v pořádku zapalování tak vzroste CO2 a i spotřeba)...... Dokud toto nebude nové nemá cenu řešit další postup... PS: redukce existuje ale potřebuješ k ní adapter co umí protokoly ISO-9141 , KW-81, KW-82 a KWP-2000 , navíc statické vyčítání chyb je ti k ničemu potřebuješ vidět online data ze snímačů a to neumí zrovna každá DIAG, jo a Opel nepoužívá OBD2 je to jen vizuální shoda konektoru ale protokoly používá co jsem napsal a navíc u novjejiších Oplů se používá CAN-BUS.... A ještě k těm volnoběžným otáčkám, to že po nastartování drží motor višší otáčky a poté je při ohřátí motoru snižuje je normální jev, normální je i to že pokud pojedeš cca 80Km/h, vyřadíš a budeš koukat na otáčky tak s klesající rychlostí budou klesat i otáčky motoru (na neutrál) až na volnoběžné při zastavení (ECU má snímač rychlosti vozu na převodovce a upravuje volnoběžné otáčky podle rychlosti vozu, proč to dělá tu nebudu popisovat to by jsme tu byli do zítra)...
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Na čtvrtém řádku píši, že jsou svíčky vyměněné. Kabely ke svíčkám vyměnit ani nemohu, Corsa 1.0 má zapalovací lištu, žádné kabely nemá. VN koncovky jsou v pořádku. Samozřejmě, že při studeném motoru je aktivován "sytič". Nicméně tento zvedne otáčky na cca 1100ot/min., nikoliv mnou zmiňovaných 2000ot za jízdy. Navíc ať vyřadíš na neutrál při jízdě, či zastaveném autě, otáčky vždy musí klesnout na volnoběžné.
Je mi jasné, že statické vyčítání chyb je víceméně k ničemu. Proto se ptám na redukci z 16pin na 10pin. Omlouvám se, vyjádřil jsem se špatně. Mám Opláckou diagnostiku OpCom, včetně standartizovaného 16pin kabelu pro zásuvku OBDII používaného u všech benzinových automobilů od r.2000., používám ji u novějších modelů a není s ní problém. Moje Corsa má bohužel 10pin. Pokud to tedy dobře chápu, stačí pořídit redukci 10pin - 16pin a mělo by to chodit ?
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Arci »

Ach jo... Ty zvýšené otáčky při dojíždění na neutrál mají za úkol, to aby ti při klasickém volnoběhu motor nezdechl protože při brzdění motor dostává zátěž ,když posilovač brzd odebírá podtlak ze sání motoru a tím pádem mají otáčky padat dolů a když ještě do této situace zahrneme otočením volantu tak se klidně může stát že motor se úplně ubrzdí až zdechne a to nemluvím o tom že v letních měsících běží klima a sepne zrovna v tomto manévru tak je konečná ,proto je to zařízené že dokud se točí kola (snímáno čidly abs na přední nápravě či z převodovky ,stejně jako tachometr ) tak jsou otáčky zvýšené cca na 1100-1300 a po zastavení spadnou na svých 750- 850 v závislosti jestli se jedná o automat. či manualní převodovku.... JJ s těma kabelama jsem se trosku sekl... Každopádně lišta taky není věčná a už jsem jich pár viděl mrtvejch a to co se ti děje (zvýšené hodnoty CO2 + spotřeba) ukazuje na zapalovací soustavu a to že ti po výměně lambdy svítí ECU ukazuje problém se směsí také, ještě mě napadá zasviněný krokový motorek volnoběhu..... Ano existuje redukce k OP-COMu z "OBD2" na 10PIN ALDL Opel.... Jo a máš OP-COM se třemi LED? Jsou i s jednou LED a ty neumí staré protokoly...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Ach jo... :mrgreen: asi nemá smysl se tu hádat kvůli blbosti. Na otáčky za jízdy mám jiný názor i jiné zkušenosti se spoustou jiných aut. Když auto stojí, rovněž jede klima, servo, posilovač brzd....od toho je tam krokový motorek na klapce, aby udržel stále stejný volnoběh. Otáčky za jízdy klesají pomaleji z důvodu "pohodlnějšího" přeřazení.... no, to je jedno. Každopádně s mým problémem to nemá nic společného. 2000ot je na neutrál za jízdy nesmysl, navíc naše Corsa má pouze posilovač brzd, nic jiného (klima, servo, abs...) a další věc je ta, že 80 000km se auto chovalo naprosto normálně.

OK, díky za radu, díval jsem se, že redukce 10pin - OBDII stojí 200kč, tak ji objednám.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Odpovědět