Svandava Corsa 1.0 12V

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Svandava Corsa 1.0 12V

Příspěvek od svandava »

CarNickName: Korsika
Najeto:cca 150 000 (viz.foto)
Výbava: 2xAirbag, servo
Plánované využití: sám, cca 20km/den + 2x60km/týden

Koupena po opravě motoru.Sem tam nějaký rezatý flíček,po zimě mě asi čeká trocha práce se smirkem a barvou.Prahy a podlaha na pohled a poklep OK.
Po ujetí cca 15km odešel snímač otáček klikovky-vyměněno.
Neukazuje teploměr ale snad už jsem se díky místním znalcům dopracoval k nějakému řešení.
Nějaký velký tunění v plánu nemám,snad jen si trochu pohrát s interiérem.Ale čas ukáže :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Svandava Corsa 1.0 12V

Příspěvek od svandava »

Jo a rád bych vyhřívaná zrcátka,možná to v rámci úspor vyřeším jen paticí se žárovkou,pokud se mi do zrcátka vejde.
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Neukazující teploměr

Příspěvek od svandava »

Nakonec nebyl problém v čidlu, ale přímo v budíku - upadl kablík od kontaktního/připevňovacího šroubu. Docela jsem se zapotil, než se mi ho podařilo připojit zpátky tak aby držel. Ale teploměr konečně ukazuje - něco v závislosti na teplotě, rozhodně není přesnější než byl původně :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Svandava Corsa 1.0 12V

Příspěvek od svandava »

Korsika dostala nové radio :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

"Nový" motor aneb Už zase skáču přes výmoly

Příspěvek od svandava »

Prošlo těsnění pod hlavou a protože s motorem byly problémy už dřív, dostala Korsika nový.Z10XE z vraku Corsy C, s poctivými 50tisíci odkroucenými. Vlastně jen "tělo" se startérem a alternátorem, celá příprava směsi i s ŘJ zůstala,takže v podstatě je to stále X10XE. Motor pár let stál bez vody, tak jsem se trochu bál,jestli zavrčí a co na to řekne vodní pumpa, ale bylo to v cajku.Je mnohem tišší(oproti motoru se 160tis se to dalo čekat) a lítá jako drak.

Kromě pár těsnění došlo i na zbrusu nový chladič, tak snad už bude zase na chvíli klid.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Svandava Corsa 1.0 12V

Příspěvek od jamal.jefries »

Akorat nevim co ti na to reknou na technicky az budou kontrolovat kod motoru ... :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Svandava Corsa 1.0 12V

Příspěvek od svandava »

jamal.jefries píše:Akorat nevim co ti na to reknou na technicky az budou kontrolovat kod motoru ... :-) :-) :-)
,
Chapu,to jsme si uzili,kdyz jsme z Š120 prehodili motor do formana a na STK nam tvrdili,ze je to motor z favorita,tudis tam byt nema.Ale u korsicky staci trocha brouseni a 4 tecky dulcikem,nepotrebujes raznici
Odpovědět