C20XE 2.0 16V 110kW > Vše o tomto motoru

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Ono se to kroutí i tak je to znát :) i zadek se docela kroutí musím udělat do předu rozpěru jak nahodu na tlumiče tak dolů na zavěšení :wink:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Každé auto se kroutí ... některé více, některé méně ... to je normální, ale pokud zvyšujeme výkon kluci, tak je vhodné aspoň dát rozpěru :wink:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tiger.s: ... tobě tiše závidím, že už ten motůrek tam máš ... je to střela co :?: :lol:
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

jj je zvláště stěma upravama ted sem zvědavej jak poletí vyházel sem z auta snad přes 100kg váhy a ještě půjde cca o 50kg dolůůů :)
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tiger.s: .... pojízdná rakev to bude 8) :lol:

Prosím tě můžeš mi vyfotit detailně uchycení toho motoru a převodovky ( foto z několika úhlů) se shora a ze spodu.
Sice mám zhruba představu, ale rád bych viděl to tvé uchycení.
Poloosy máš originální na tuto přestavbu nebo vařené ?
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

mám f16převodovku tudíš na poloosy se nešahalo a držák převodovky taky ne :)
tady je foto držák motoru ze spodu se tam boužel nedostanu :oops:
Obrázek
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tiger.s: ty tam máš F16 převodovku :?: :!: :!: ... ty jo to musí tahat jak šílený :shock: ... není krátká, zkoušel jsi maximálku :?:
Tigříku skus mi ten držák motoru vyfotit jakoby zevnitř od předního chladiče ... z boku ... myslím strčit mobil - foťák do prostoru mezi chladičem a motorem a nasměrovat na držák.
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

no skusím to ale boužel až zítra :wink: tahá to super mě maximálka ani tak nezajímá jako spíš zrychlení takže sem za to rááád :twisted:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tiger.s: to nevadí, že až zítra, ale zkus to prosím nafotit.
Na tu maximálku jsem se ptal né že bych chtěl jezdit rychle, ale jestli to není krátký. Kolik máš otáček při 100km a při 150km :?:
Celkem by mně to zajímalo pro srovnání.
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

no tak na tohle ti už boužel neodpovím protože mi auto už 4měsíc stojí v garáži už si to nepamatuju ale krátký to není jel sem sní 230+ a kdyby byla f20tak by jela dál :) Kolik to točí ti kůžou říct Gsičkařy :) :wink:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tiger.s: no mě už taky stojí corsa asi 3měsíce v dílně a jde to pomalu ... málo času :cry: , ale snad to do jara-léta dodělám.
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

já už budu moct jezdit snad tenhle týden jen se svezu a zas chvovám a příští týden jí jedu dodělat budem lkovat celej interier spodek lakem atd 8) :twisted:
Edit:Rozděleno , původní inzerát ponechán.Havli
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tak na to jsem hodně zvědavý :D
Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

Jakto ,že u f16ky pasujou poloosy. Těhlice corsy maj menší průměr než 2litr tudíž f 16? Tos přeskládával homoklouby? A je možné ,že když jsem dal motor 2.016v s f20 skříní,tak jedna poloosa pasuje bez úprav a druhá je dlouhá? Je to corsa A 16gsi. úchyt na skříni pasuje, na motoru mám z kadetta a podložení.
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

sladas opc píše:ja prave nevim jen mě to zajímalo protže když tam hodíš toho 2,0 tak musíš i svazek kabelu a tam by pak mohl nastat problém si myslím teda já,každopadně to poletí ale moc bych tomu taky při te rychlosti nevěřil...
Motor kabelaz je zvlast...

Potrebujes pak jen spojit jnak 7 nebo 8 dratu.
Diagnosu, + a -, signal s teplotu vodu, na cerpadlo s benzinu...

Airbag a vse bude normalne funkovat :D
Tiger.s píše:jj je zvláště stěma upravama ted sem zvědavej jak poletí vyházel sem z auta snad přes 100kg váhy a ještě půjde cca o 50kg dolůůů :)
Ty vole :shock: Jak to chces udelat? 150 kilo dolu? :roll:
Paluš píše:Tiger.s: ty tam máš F16 převodovku :?: :!: :!: ... ty jo to musí tahat jak šílený :shock: ... není krátká, zkoušel jsi maximálku :?:
Tigříku skus mi ten držák motoru vyfotit jakoby zevnitř od předního chladiče ... z boku ... myslím strčit mobil - foťák do prostoru mezi chladičem a motorem a nasměrovat na držák.
F16ka je v pohode. Jen maximalka je 225 kmh s origos omezovac.
Kdyz jezdys hodne dalnice tak je F20 lepsi...
Min otacky pry stejnou rychlost... A s F20 se vice v pohode jezdy, mas delsi rychlosti jako by, min radis no haha.
F16ka ma lepsi zrychleni, ale jen s standard c20xe asi, protoze to jenom vice hrabe do 100 kmh haha

Jo, stavil jsem tedka c20xe, ktere budu davat jen na mesic do Corsu, na stk atd, ale jak budu naschroubovat drzaky, te muzu fyfotit co budes chtit :D
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
Odpovědět