C20XE 2.0 16V 110kW > Vše o tomto motoru

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

Mám dotaz a už po několikáté. Jak je to s poloosama ,když dávám 20 16v do corsy A? Mám tam motor a převodovku F20 klouby vyřešeny .Jenže ma straně motoru je poloosa origo Gsi 16 (corsa A) a na druhé,od převodovky tam žádná dostupná nepasuje. Takže řešní je but pokráti osu a svařit,nebo koupit hotovou-260 eur (ne e e) a nebo nechat vyvrézovat (málo kdo to dělá a je to taky dost drahý=ne ee) A ted je převodovka F16 menší aby tam pasoval poloosa bez úprav? A nebo existuje z něčeho osa která by pasovala? Případně každá rada dobrá....
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Rikas ze mas Corsa A GSi poloose. Jestli mas na stranu prevodovku 22 zuby, tak je to v pohode.

Na stranu kola nechas original Corsa A klouby.

Na stranu prevodovka das klouby s Nexia 1.5 16v.
Passujou do nich male poloose s Corsa A GSi s 22 zuby, ale Nexia ma taky F16ka, tak tihle klouby jsou na strane prevodovce velke, tak passujou do F16, F20 atd.

A neni problem :D
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

Já nemám problám s klouby použil jsem s pontiac le mans. Ale s délkou poloosy na straně převodovky(řidičova strana (F20) Na straně motoru (spolujezdec) vše vy řešeno a nasazeno....
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Tak upíchnout a svařit :D
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

sem našel docela zajímavou stránku.....ale nevim jestli to někomu k něčemu bude

http://www.mathijssentechnics.nl/
I German Style !
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Svoby>>parádní stránka, jen mít 2.0 a peníze :D
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

jj teď to prohlížim a slintam :( :P
I German Style !
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Mtech uz je stare, koupil jsem tam uz pred 4 roky vsechno na 2 liter :D
Ted ma vsechno moc drahe, da se skoro vse najit levnejsi... Jen musis vedet kde...
Boulder píše:Já nemám problám s klouby použil jsem s pontiac le mans. Ale s délkou poloosy na straně převodovky(řidičova strana (F20) Na straně motoru (spolujezdec) vše vy řešeno a nasazeno....
Kdyz to jde na jedou stranu, tak to jde i na druhou...
To je uplne stejne hahahaha

Kdyz mas Corsa A GSi poloose, tak jsou na stranu spolujezdec dobre, i na strane ridic...
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

Co to je za blbost levá poloosa přece není stejně dlouhá jako pravá. Mně spíš jde o to jestli když tam dám místo F20 F16 jestli ta skřín nbude menší tím pádem nebudu muset skracovat osu?
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Taky sem Erika nějak nepochopil :) ale upíchnot to a zavařit je otázka 45 minut, no když budeš muset sundavat kloub aby si to mohl dát do soustruhu tak o 10 minut déle :D
Naposledy upravil(a) Pívas dne 03 bře 2008, 22:34, celkem upraveno 1 x.
Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

No a ted teda jinak kde sehnat dvě poloosy tak aby tam pasovaly ? A nebyly vařeny. V podstatě by mně atačila ta co jde do převodovky(strana řidiče)
Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

O to sundání nejde. Já už to u soustružníka mám. Jenže tomu svařování moc nevěřím přece jenom když by to prasklo tak to rozmlátí všechno kolem. A to nemluvím o tom že při nějakejch170 ps by mě jako řidiče tahle akce nemusela pozdravit
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Myslím že to tu dělal Deni.Ten by to mohl vědět a má to myslim i ve členech :wink: Nevím proč se toho vaření tak bojíš :D
Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

prostě tomu nevěřím, Ono to v to sváru nerupne ale vedle se to vyhřeje a tam už by se to mohlo ukroutit nebo prasknout. Sice jsem přes to nechal navařit ještě futro,ale stejně není to origo vyválcovaná a upravená osa
Boulder
Příspěvky: 94
Registrován: 13 led 2008, 21:09

Příspěvek od Boulder »

Je to deny nebo deni
Odpovědět