Velbloud - Corsa B X14XE

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Jen do toho ... co budeš mít za vejfuk... ?
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Mno výfuk je samostatná kapitola ;o)))

jedná se mi o poskládání výfuku... v současné době mám:

origo svody - kat - místo střeďáku rezonátor - koncovej celoprůchozí tlumič od ATU

Do teď jsem s tím byl spokojenej, šlo to líp do otáček než serie, zvuk to mělo příjemnej, nijak uřvanej... Jde mi ovšem o to, že jsem si teď objednal nerez laděný svody...
Obrázek
kat má nalítáno 82tis, takže (si myslím) že bude asi na kraji životnosti a budu montovat PB. Auto mám vyloženě pro sebe, na hraní a chci hlavně výkon - na spotřebu si nehraju. Už jsem byl rozhodnutej, že přeskládám výfukový potrubí takto:

laděné svody - místo katu posunu rezonátor - nerez trubka skupiny N - koncovej tlumič co mám teď (ATU)

btw. rezonátor beru jen z hlediska toho aby mi trochu utlumil zvuk aby to neznělo jako sekačka a když ho mám, nebudu ho vyhazovat, že?
Jenže pár lidí mě tu nahlodalo, že když vyhodím kat, naopak mi výkon klesne (jenže to říkají lidé s úplně jinými motory) ... vím že motor musí mít nějaký odpor, ale otázkou zda stačí jen rezonátor a koncový průchozí tlumič?

Takže mám vyhodit kat a poskládat ptrubí jak jsem popsal víš, či ne?
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

No tan kat sem měl na 1,4ce pryč a měl sem silnější trubku už nevím kolik :oops: A dva tlumiče z rally felicii a lítalo to famoozně :P samo ty svody tomu dost pomůžou :wink:
NA Lee je tří cestnej sport kat a pak 70ka trubka a ted tam mám tlumič od otto racing a zdá se mi že to táhhne ještě líp neš stím tluumičem předtím .. byl to nějakej dělanej přímo na c20xe
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno právě.. pohrávám si s myšlenkou buď jak jsem psal:

laděné svody - místo katu posunu rezonátor - nerez trubka skupiny N - koncovej tlumič co mám teď (ATU)

nebo

laděné svody - sport. kat. - rezonátor - koncovej tlumič co mám..



(nechce se mi - když už ho mám - vyhazovat ten rezonátor ;o)))

ale furt váhám, no...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Tohle je už na tobě já bych to dal bez kat Pb nemá rád velkej odpor ve vejfuku ....
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

dobre ty bejku zas to bude litat jak drak ale pockej gsi davat nebudes nato zapomen ja ted budu davat kazdou korunu do corsy aby jezdila a pak aby nak vypadala a vim ze ty corsu nikdy neprodas takze dej mi cas a budu mit nejrychlejsi gsi na clubu a ty budes jen zamnou :-P kazdopadne ted budeme mit podobne corsy kdyz uz mam i cernou ty vis jak tu tvou zeru a hlavne mas ted styl co ja miluju (clean) takze corsy budou braskove jen to chce casek :lol:
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Nevím nevím ale x14xe umí bejt hodně rychlí ..Se žlutou tigi x14xe sem dal Gsi corsy o moc :) :wink:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

styxxy>>> Bloud už GSI dává teď :roll: Protože nějaký blbec neumí sprintovat :zed: :lol:
Corsa C 1.2i
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Styxxy, Suby... mno teď to mám s GSI +- půl auta (někdy předjedu někdy jsem pozadu)... myslím, že je to hlavně kvůli odlehčení.. a při cca 95hp současných (tzn. cca 105hp na tunu). S PB, svodama a upraveným potrubím bych se mohl dostat (při velkým optimismu) na nějakých 120hp (tzn. cca 130hp na tunu).. což by mi mohlo zatím stačit ;o)) příští rok bych chtěl pokud by to vyšlo tak vačky, při tom vyleštit kanálky, a pak jít směrem opětovnýho odlehčení - tzn. kapotu a blatníky z lamina od Pesche.. ale to už předbíhám hodně dopředu..

Styxxy.. mno ty než doděláš to nejrychlejší GSI tak to já dřív budu mít turbínu ;o)))) :lol: :lol: :lol: :lol: blbej vtip, já vím...mno jinak se těším až to doděláš..přeci jen je pěkný když jedou v řadě podobný auta.. lidi koukaj jako divý (jak jsme takhle jezdili na mimoni Vtomas, Svoby a já..)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
andre.fuchs
Příspěvky: 317
Registrován: 30 led 2007, 21:13
Bydliště: Příbram

Příspěvek od andre.fuchs »

Velbloud:ale Styxxy si tě stejně dá,má díky korozi odlehčený auto :lol:
Styxxy: promiň,asi taky blbej vtip :lol:
corsa B,corsa D, vw passat 3c
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

andre: jo vazne dobry ja ti dam pockej :D
subyjo jo mas se co ucit od mistra
bloud to chapu mafia cernych corsicek... vidim to ze cely leto budu bez corsy a vyjede tak na zimu :cry: podle me to chce cely rozebrat vsude natrit a hlavne cely zkontrolovat a tech penez do toho :cry: no vidim to ze pres leto se nani bude jen makat takze asi moc nevyjede ani na sraz corsicek :cry:[
ps: premyslel jsem o zadnich laminatovych dverich aby to bylo lehci a jak si sem daval odkaz bylo to uz i zahlazeny co si otom myslis? a co nato subwoofer v kufru jak se ty dvere budou chovat? a co teprv az to nekdo neubrzdi?
Uživatelský avatar
andre.fuchs
Příspěvky: 317
Registrován: 30 led 2007, 21:13
Bydliště: Příbram

Příspěvek od andre.fuchs »

styxxy :lol: tak se nečerti
corsa B,corsa D, vw passat 3c
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ja se certim jen kdyz si vezmu jaky gsi bych ted mohl mit za polovicni cenu nebo kdyz jsme sehnal 1.4 16v za simbolickou cenu a byla by natom lip nez moje auto :( ale ja vam to jeste nandam pockej!! ..... jo mely bysme si psat v jiny sekci pak to tady bloudovy zaneradime a bude to muset mazat chudak... ja mazu zatres ve skole tabuli tak vim jaky to je
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Styxxy... ty zahlazený vrata z lamina jsou super.. ale pozor nato.. PESCH je dělá pouze pro "rally" .. tzn.. panty na ně si musíš udělat a nejsou zavíratelný na zámek, pouze na rychloupínáky.. všeobecně jsou ideální na sprinty a právě na rally, ale ne na každodenní ježdění..


Jinak dneska jsme si opět hráli ;o)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Pěkně naleštěný PB.
Mladá ti šije ochranou kůži?
Corsa C 1.2i
Odpovědět