CORSA B - rozjezdy - váha vzduchu ?

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
pevara
Příspěvky: 10
Registrován: 29 bře 2009, 20:58
Bydliště: Uherské Hradiště

CORSA B - rozjezdy - váha vzduchu ?

Příspěvek od pevara »

Sice to píšu podruhé za což se omlouvám, ale předchozí příspěvek jsem spojil ještě s problémem "nestartuje za tepla", který je vyřešen a tak chci následující problém vyřešit samostatně.

Po zahřátí cca po 15 minutách Corsička má problémy s rozjezdy. Bez zařazení na přidání plynu reaguje, ale čím více při zařazeném prvním stupni přidám plyn a chci se rozjet, jakoby se zadusila. Navíc je to věc náhodná. Podle posledních tipů by to mohla dělat váha vzduchu, ale ta vyjde přes 4000,- Má někdo zkušenosti jak ji otestovat / vyloučit její závadu ?
OPEL Corsa 1.2 16V X12XE 48kW r.v.1998
Uživatelský avatar
ba_djjour
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 482
Registrován: 06 črc 2008, 12:53
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ba_djjour »

ja jsem mel obdobny problem, a na srazu mi chlápek na chvílu pujčil svou váhu a auto šlapalo jak hodinky.
Mici - Corsa B 1,2 16V
pevara
Příspěvky: 10
Registrován: 29 bře 2009, 20:58
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od pevara »

Chtěl bych tu váhu vyměnit, jen nevím jestli jít do neznačkové za 1300,- na aukru, nebo do BOSCHe za víc než 4tis. Má někdo zkušenosti ?
OPEL Corsa 1.2 16V X12XE 48kW r.v.1998
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

ja som menil Bosch-mozem len doporucit auto ide ako drak. k neznackovej ti moc nepoviem. ale ja byt tebou zvolim radsej bosch
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
pevara
Příspěvky: 10
Registrován: 29 bře 2009, 20:58
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od pevara »

No já tady prošel snad všechno a myslím že většina říká jen značková BOSCH a nikdy STARLINE. Jenže pak jsem zaznamenal názor spokojenosti i s tou druhou. Nevím - pokud mám na výběr dvě vzhledově stejné součásti, nejspíše šáhnu po té levnější a uvidíme.
OPEL Corsa 1.2 16V X12XE 48kW r.v.1998
sajrajt
Příspěvky: 35
Registrován: 20 led 2009, 09:00
Bydliště: PLZEŇ

Váha

Příspěvek od sajrajt »

Máme na x10xe váhu vzduchu z aukra za 1300kč, již je tam skoro 1 rok a naprosto bez problémů, POZOR není to STARLINE!!
JE NA NÍ 2 ROKY ZÁRUKA ....

BUŤ DEJ 4TIS NEBO 1300KČ JE TO NA TOBĚ. :lol:

PIC
jardaobolecky
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2009, 20:16
Bydliště: TEPLICE

Příspěvek od jardaobolecky »

mam ji tu cena 800.- orig
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

zavisi asi od jednotlivca, ja to davam len do opla. a vsetko je to drahe. pokial chces usetrit vyskusaj tu druhu. je dost mozne ze to bude uplne v pohode. a ked ne tak kupis Bosch :)
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

půjde tato váha i na mojí 1.6 ?
http://www.vaha-vzduchu.cz/produkty/det ... 20007.html

jinak jsem žádnou jinou nenašel...
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Uživatelský avatar
ba_djjour
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 482
Registrován: 06 črc 2008, 12:53
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ba_djjour »

blaster>> starline nekupuj nikdy, radsej jazdi bez vahy. a ten model je len na 1.0 a 1.2 tvoj motor ma inu.
Mici - Corsa B 1,2 16V
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

Tak nevím... tak to bych musel koupiut asi jedine original asi co :(
Jezdit bez váhy... to si zas myslím že se budu ubírat na výkonu ne...? Možná to zkusím....
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
pevara
Příspěvky: 10
Registrován: 29 bře 2009, 20:58
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od pevara »

Koupil jsem nakonec váhu z AUKRA za 1300,- nevím co to je za výrobce bo na ni nic neni, ale podle prvních jízd jsou rozjezdy v pořádku a konečně se můžu zaměřit na další chybičky 8)
OPEL Corsa 1.2 16V X12XE 48kW r.v.1998
pevara
Příspěvky: 10
Registrován: 29 bře 2009, 20:58
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od pevara »

Tak přidávám další zkušenosti. Váha z AUKRA se projevuje stejně, ba mnohem hůře než ta původní BOSCH. Opět po delší jízdě a především ve městě při častém čekání v koloně (asi jak se prohřeje vnitřní prostor motoru) tak se občas nešlo rozjet bez toho, že bych nejdříve vytočil motor " na prázdno" a pak pouštěl spojku.
Když jsem obě váhy porovnával tak jsem zjistil že jsou každá jiné konstrukce - snímací senzory jsou jiné. K těm rozjezdům se navíc přidalo to že teplý motor nenastartoval. Teda sice chytl ale zase chcípl. Musel jsem startovat tak že jakmile chytl prošlápl jsem plyn a pak už volnoběh držel.
Na to jsem puvodní váhu BOSCH pročistil lihem a vrátil ji. Konstatuji, že způsobuje jen občas ty problémy při rozjezdu a to jen v koloně kdy se teplota již přibližuje ke 100-vce.
Pokud se to nebude zhoršovat asi se na to vykašlu, nicméně pokud vás napadnou další možnosti opravy či testů tak sem s nima :-)
OPEL Corsa 1.2 16V X12XE 48kW r.v.1998
Myja
Příspěvky: 3
Registrován: 24 čer 2009, 09:16
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Myja »

Zdravím členy corsa klubu, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám Corsu 1.0 12V CN 110, r.v. 09/2000 (píšu údaje z techničáku). Při zahřátí a volnoběhu je motor hlučný jako diesel, jde slyšet jakoby klepání v motoru,před koupí corsy byl vyměněn špatný napínák. Teď mi mechanik měnil pístek v motoru, všechno bylo pročištěno, ale problém stále přetrvává. Další problém je při nastartování. Motor krásně naskočí ale asi po 10 sekundách na volnoběhu klesne v otáčkách, jakoby chcípnul. Pak se rychle vzpamatuje na 1500 ot. Měl někdo z Vás podobné problémy? Čím to může být? Pište cokoli, jako holka možná nebudu všemu rozumět, ale nevadí, aspoň se něco dozvím. Díky
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zdavím Myjo,

abych to upřesnil, máš typ motoru X10XE .... je to dobrý motůre, ale občas má problémky... koukni se do tohoto tématu, možná Ti něco pomůže (klucí už měli podobné problémy):

viewtopic.php?t=1497&start=0&postdays=0 ... highlight=
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Odpovědět