Přední tlumiče

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Uživatelský avatar
Karolko
Příspěvky: 34
Registrován: 13 kvě 2009, 17:06
Bydliště: Hranice

Přední tlumiče

Příspěvek od Karolko »

Zdravím Corzáci. Potřebuju konzultaci. Dnes jsem měnil přední tlumiče s pružinama -60 mm. Když jsem vyndal origo, musel jsem hodně stáhnout pružiny abych je mohl sundat. Ty snížené byly po nasazení naopak volné (asi 30 mm) a nemusel jsem je vůbec stahovat. Když jsem spouštěl předek na kola,musel jsem kontrolovat aby si pružina sedla správně do vybrání horního gumového lože. JE TO TAK V POŘÁDKU???
Koupil jsem komplet podvozek -60 -40mm tady na fóru s tím, že je to JOM. Díky za rady.
Corsa C 1.2 16V, 2004
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Jo jo Karolko, všechno je v pořádku ... Takhle je to normální, ptz ty pružiny sportovní (snížené) tudíž jsou nižší ...
Takže všechno je v cajku ... Jen si vždy hlídej, aby ti tam ta pružina ( do toho gumového lože) vždy správně sedla .. potom je vše v pořádku :wink:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Napis jak to mas tvrdy pokud mas JOM. Na jinym foru jsem vedl debatu, ze podvozek od JOMu je v pohode na tu cenu a jeden se ozval s tim, ze on ho koupil spolecne se dvema dalsima a kazdymu se ten podvozek choval uplne jinak, mekkej, tvrdej jak beton a stredne tvrdej. Do jaky kategorie bys to zaradil ty? Ja svuj stredne tvrdej az tvrdej :lol: Vsichni meli stejnej typ auta a psal ze je to ksunt, jasny JOM je lowend, ale zas tak bych ho neshazoval.
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Já bych řekl, že JOM není zas tak špatná značka :) A vyrábí dobrý věcičky ...
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

ten podvozek je ode mě. Jako mě se to až tak tvrdý enzdálo,na to že to je -60/-40. Tatá měl tuhostně stavitelný koni a na nejměkčí to bylo ještě tvrdší než můj od JOMua to měl sériové pružiny... Já jsem taky názoru že JOM je dobrá značka kvalita/cena. Zatím jsem neměl ani jeden problém,podvozků jsem bral cca 7, z toho 2 výškově stavitelné,pak masky,světla atd..
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
Uživatelský avatar
Karolko
Příspěvky: 34
Registrován: 13 kvě 2009, 17:06
Bydliště: Hranice

Příspěvek od Karolko »

smithy: Ja jsem se dnes jen trochu projel. Ztvrdlo to ale řekl bych středně tvrdé. Ještě taková drobnost: jsem trochu starší než většina kluků tady a při nastupování je i těch pár centimetrů znát. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa C 1.2 16V, 2004
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Vypadá to dobře :) A co to máš za kola ? vypadaj jako ronal turbo ale ve 14" ?? :roll:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Karolko
Příspěvky: 34
Registrován: 13 kvě 2009, 17:06
Bydliště: Hranice

Kolečka

Příspěvek od Karolko »

Lukkas: To jsou O.Z. Ruote 13-ky. Nemám už místo v garáži mám tam ještě obutý zimní kola, tak jsem je obul tak jak byly. Přijdou na bílo až bude trochu času. Jsou to veteráni z roku 98, ale moc se mě líbily a cena byla dá se říct skvělá - 1800,- za všechny řtyři.
Corsa C 1.2 16V, 2004
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

nechci byt drzy ale co domeje starsiho pana k tomu aby koupil snizeny podvozek na auto a pak narikal jak se mu spatne nastupuje a vystupuje nejak to ted nechapu??!!
Uživatelský avatar
Karolko
Příspěvky: 34
Registrován: 13 kvě 2009, 17:06
Bydliště: Hranice

Podvozek

Příspěvek od Karolko »

styxxy: Já nenaříkám, jen mám pocit že se auto snížilo tak o deset čísel. Ten podvozek jsem potřeboval protože původní pružiny a tlumiče jsou v háji a tuning vychází levněji než třeba Monroe. Jsem normální dělňas a musím řešit finance - co je levnější, při zachování alespoň nějaké kvality. A taky se mě líbí se trochu odlišovat.
Corsa C 1.2 16V, 2004
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

hm tak to potom :congrats: a jo taky vyjdou levneji koukal jsme nato asi pred dvouma rokama a divil se ale zas si mohl zvolit nejake mensi snizeni tedy no to je jedno aspon bude drzet v zatackach ale chudak kostrc
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

kostrc ani ne, skacu obcas jak blazen v sedacce a je to mekky doskociste :D
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ja vim ze jo ale mam dojem ze gsi sedacky jsou o trozku tvrdci.. ale zas az jednou bude poradnej skok tak tu sedacku neprosednu na tvrdo :-D
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

styxxy>>> GSi sedačky jsou velmi luxusní. Já si už párkrát pořádně skočil a kostrč mě nikdy nebolela. Vlastně mě z GSi sedaček vůbec nebolí záda. Jsem s nimi moc spokojený :wink:
Corsa C 1.2i
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

to ja taky rikal jsme si ze ani skorepiny kupovat nebudu jen necham precalounit a hlavne maj prijemny matros jezdil bych i bez trenek a nechal se to sedackou kamsi simrat ale beztak se casem budou calounit a pribudou knim asi sportovni pasy
Odpovědět