Corsa - rozměr ráfků a gum

Témata zabývající se exteriérem vozu
Odpovědět
Ozzy_vita
Corsa forever
Příspěvky: 311
Registrován: 06 pro 2006, 17:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ozzy_vita »

Já tam má 15´ 195/50.. nemůžu si stěžovati. Auto sedí jako přibité. ještě mi i v těch nejkrutějších zatáčkách i ve vyžších rychlostech nepísklo. Kola bych asi neměnil. Jsou to sice starší kousky, okokané a né moc atraktivní, ale co naplat.. :lol:

ten týpek před autem nejsem já :P

Obrázek
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Ja mam 16" 7J ET 37 s 195/40/16 gumy

Snizeno vepredu 75mm a vzadu 60mm,
Chtel bych vice, ale to se pak nedostanu do garagi...
Ale 80/60 by bilo hesci haha

Ale musel jsem bladniky vzyt s flexem, a ten plast taky, par schroubky pric atd a tedka me nic neskrti.

:D
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

foto

Příspěvek od Berry »

Eriku tak to bych chtel videt to tvoje to musi byt mazec jak blazen :D
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Dave
Příspěvky: 24
Registrován: 23 led 2007, 20:55
Kontaktovat uživatele:

velikost kol

Příspěvek od Dave »

Zdar lidi. Na corsu bych dal dopředu 7x14 a dozadu 8x14. Tahle kombinace corse určitě sluší! Plánuju, že je pořídím... Jen jsem se chtěl zeptat, jak to děláte s širšími koly např. při technické kontrole? Nemaj tam nějaký hemzy, že jsou moc široký či tak? Bojim se abych s tim neměl nějaký problémy. Díky za odpověď!
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: velikost kol

Příspěvek od MiniMike »

Dave píše:Zdar lidi. Na corsu bych dal dopředu 7x14 a dozadu 8x14. Tahle kombinace corse určitě sluší! Plánuju, že je pořídím... Jen jsem se chtěl zeptat, jak to děláte s širšími koly např. při technické kontrole? Nemaj tam nějaký hemzy, že jsou moc široký či tak? Bojim se abych s tim neměl nějaký problémy. Díky za odpověď!
tvoje kombinace je myslim si idealni ;-) mame na Corse 8 a 9x14 ;-) a jinak technickou mam vyresenou tak, ze mam jeste zimaky s rozmerem zapsanym v TP, takze vzdycky to jen prezuju ;-)
Dave
Příspěvky: 24
Registrován: 23 led 2007, 20:55
Kontaktovat uživatele:

velikost kol

Příspěvek od Dave »

Aha! To je chytrý! :lol: A co policejní kontroly? Tam nepruděj? Jo a ještě mám dotaz? Hrozí u 14" že by někde drhly?
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: velikost kol

Příspěvek od MiniMike »

Dave píše:Aha! To je chytrý! :lol: A co policejní kontroly? Tam nepruděj? Jo a ještě mám dotaz? Hrozí u 14" že by někde drhly?
Kontroly netusim, auto mame 4mesice a ty kola sem zkousel jen na jeden den ;-) kvuli spatnemu pocasi a hlavne sem to jen zkousel ;-) A jestli budou nebo nebudou prudit netusim, to zjistime :-)
No jde o to co myslis, kde to ma nebo nema drhnout ;-) ty kola co mame sem diky velikemu ET (35) sem musel vypodlozit, aby to nedrhlo vepredu o tlumice a rizeni a vzadu o tlumice a vnitrni podbehy.
Jinak auto je snizeni o 6cm a jsou tam tvrdsi (kratsi) tlumice, takze pri vjezdu na nejakou nerovnost to nema sanci se moc propruzit, takze si to o lemy neskrtnou...
Ozzy_vita
Corsa forever
Příspěvky: 311
Registrován: 06 pro 2006, 17:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ozzy_vita »

Mám opačný problém. Mám ET malé a tak to vzadu trošku drhne, ale jen pokud naložím dva lidi. Jinak pohoda. Zatím mě nikdo nestavěl. No uvidíme :lol:
Opel Vita 1.6 16V Sport .......
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

velikost ET je zavisla od sirky disku, kdyz bych mel disk sirky 7" tak ET35 je dostacujici, ale diky sirce 8" a 9" uz je to spatne...
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

musím říct, že od tý doby co jsem začal s "razantnějšíma" úpravama tak si mě ještě žádná hlídka nevšimla :lol: :lol: :lol: předtím ano.. ale teď ne... a co jinak přesně jak říkal mike.. na stk se musíš připravit... tzn. všechny věci na který by mohli mít připomínky "upravit".. včetně nasazení zimáků třebas i v pravým létě :lol: :lol:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

stk

Příspěvek od Berry »

To je pravda na kadetta sjem taky museli dat zimaky i kdyz tam byli 16" za ktery by nas vyhodili uz mezi dverma :lol:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

otázka dráhá je, jestli jestli na tu technickou vůbec chodit :lol:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

STK

Příspěvek od Berry »

To ano a nebo enkomu dat 2000 a pak si odpoledne pro ni prijit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

za dvojku?? kurňa řekni kde ta je nějak levná :lol:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

stk

Příspěvek od Berry »

Aspon vloni to tak bylo nevim zda zvedli ceny, ale bylo to pres znameho, ranos e dali papir a odpoledne uz byly, poku bys potreboval, tak pres SZ
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Odpovědět