Sportovní úpravy motoru

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

To Geri: Ale to uz sjem psal kluk ohledne tech mtooru a i co byly v kadettu jinak mototry ok ja mel C20XE a parada a do corsy by uplne stacil C20NE

To Scheni: No hlavne ze jsi ok a to jsou jen plechy a bude to ok 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

To Dub:tu rychlost cca 160kmh,jsem udal že někomu to tak jede a někomu ne.J8 z toho 150kmh dostal tachometrovych a z kopce jelo i 170kmh ale fakt prudkej.Jinak z každýho motoru se dá udělatz trochu lepší výkon.V tomto případě 1.2 8V toho moc sice nedostaneš,ale dostat se na 90 koní by nebylo špatný,ale samozdřejmě že nejlepší na rychlost by bylo C20XE tedy motor z kadetta,to už je pak pila,ale zas je to o tom upravit další věci brzdy podvozek atd a navíc rychlost není vše.Pokud u tý 1.2 vyleštíš sání trochu si pohraješ s výfukem sportovní kat rezonátor atd,sportovní filtr,svíčky odlehčíš setrvačník,vyleštíš ojnice atd,tak věř že to pojede hodně dobře a hlavně to zrychlení by se mohlo o dost zlepšit a nemusiš přepisovat motor což bys musel u toho 2.0 16V a stejně by to neprošlo.
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

Ondra: jn já mám za to že velká rychlost na našich silnicích potřeba vůbec není, ae zrychlení vůbec není na škodu.
Jinak co si napsal tak de spíš o to jak je člověk šikovnej a jak do toho vidí, já sem zatím do motoru nešťouchal krom sportovního filtru, to beru jako takovej základ. Ale i tak by nebylo špatný dostat toho soplíka na 90 koní.. jenže těch peněz co bys do toho musel dat než by se to tam vyšplhalo, ae to asi záleží na každým co od toho čeká, já si nedokážu představit že by mi to sežralo třeba 9l/100 :roll:
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

to dub:dostat z něj 90 koní není zas až tak drahá investice,ale musíš si něco taky udělat sam jako je to sání atd,ale samozdřejmě neco to stát bude,ale myslím že 9 litrů by to nežralo.Já taky nepotřebuju aby mi to lítalo,ale jinak můžu ti doporučit hodně dělaj svíčky jak už denso iridium a nebo sportovní brisk.já měl brisk a bylo to znát,cena jedný od brisku byla 180kč což není hodně.
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

Jak tak koukam tak by me moc zajimal sprint, Saxo 1.0 37Kw s 1.0 nebo 1.2 vasema corsama :-)
Kdyz uz by byl nejakej ten sraz treba v praze tak bych se k nejakemu sprintu rad pridal... Byl bych zvedavej jak by to dopadlo :-)
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

tak ja myslim ze 1.0 by sis nedal mozna 1.2 33kw co mam ja ale pokud by to ridil bloud tak nemas sanci vubec :lol:
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

To jsi se mnou asi nikdy nejel :-D

Vsechny tyhle slabi motory butou temer vyrovnany . .

kamos ma feldu 1.3 50Kw ,a na sprintu je rychlejsi o auto...
Praxe... Kdyz jedem vedle sebe,,,tak je o malilinko rychlejsi,ale na to ze to je 1.3 tak dost slabota vuci 1L ;)
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

presne tak ale felicie ma nasvou vahu slaby motor ale oni ty litriky maj hodne co nabidnout... jinak te budu muset pozadat abys sve prispevky smeroval do jineho fora treba pokec ovsem a onicem tady se pise jak zvysit vykon atd.. ne nejake speekulace o sprintech
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

na ebay sem narazil na toto Supercharger Turbo Opel Astra Corsa Vectra Tigra
co tomu rikate? jaky na to mate nazor? zajimaji me vase nazory jen ze zvedavosti :wink:
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak to by bylo super to koupit věřil bych tomu,je to turbo nějaký ne?
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

no neni to podle me nic jineho nez vetracek ktery saje prez filtr a zene ten vzduch dal do potrubi :roll: takze neco jako nerizene turbo? :roll: kazdopadne to vypada hooodne zajmave :twisted:
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

zajímalo by mě zda by to šlo na ten můj motor x12sz a co by to s ním udělalo
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

no melo by to byt universal proste napojit na potrubi s tim ze by si tam musel privest nakou stavu pro ten vetrak a pripadne treba regulovat jeho otacky :roll:
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Kucí takovýhle sračk......... plastový jsou na hovno.Ty akorát ten vzduch brzdí :lol: to chce radši normální turbo,ale to by tu 1.2 zase roztrhlo vejpůl :lol: 8)
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

no ja tam hlavne nic plastovyho nevidim :roll: a jak muze ventilator brzdit vzduch? :?: jasny ze se bavime o veci ktera nema v podstate s turbem co delat, ale kdyz uz se najdou lidi co vyhodi origo airbox a daji tam misto toho konicky ,,sportovni´´ tak nevidim proc by se melo toto hned odsuzovat kdyz je to to same jen to jeste napomaha tomu proudu vzduchu ne?
Odpovědět