Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od sipek »

Tak se chci zeptat zkušenějších, jaký je Váš názor na přidání kompresoru do 1.4i Corsy B...? Přečetl jsem toho o tom už hroooomadu, ale na to, abych dělal s motorem takový vylomeniny dřív, než se zeptám lidí, co to třeba zkoušeli, to se mi nechce :D

..přemýšlel jsem o tom, že teoreticky by to šlo bez toho, aby se upravoval razantně motor, kdyby to nepřesáhlo cca 0,6bar a když by bylo upravený celý sání (trubice, intercooler a hlavně Blow off, který by to vypouštěl, když by toho vzduchu šlo moc a taky při zavření škrtící..)

..Pište názory, námitky, popřípadě zkušenosti a nápady jak by to šlo co nejefektivněji využít..
Samozřejmě tu nejsem zvědavej na lidi, který mě prakticky pošlou někam... JEN SE PTÁM ;) :D

Díky :)
Naposledy upravil(a) sipek dne 07 dub 2012, 16:23, celkem upraveno 1 x.
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Kompresor 1.4i Corsa B

Příspěvek od sipek »

...a ne, motor měnit nechci a auto taky ne :D ..chci znát možnosti pro tenhle motor.. ne pro jinej ;)
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor 1.4i Corsa B

Příspěvek od pdk88 »

8v nebo 16v? jakej zvolíš kompresor? 0,6 se mi zdá nějako málo :arrow: aby to v důsledku nebylo kotraproduktivní, abys tam nedal kompresor, kterej ti vlatně přidá jen to co ti ubral na řemenici :D
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Kompresor 1.4i Corsa B

Příspěvek od NoX »

0.6B neni malo, u calibry je to seriovy tlak na turbu,a je to docela citit :-)))
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Kompresor 1.4i Corsa B

Příspěvek od sipek »

pdk88 píše:8v nebo 16v? jakej zvolíš kompresor
8V a kompresor právě nevím... zatím jsem to bral čistě teoreticky... a s tím tlakem.... kolega pod Tebou to řekl správně ;)
hlavně já o tom četl všude možně po netu a 0,6Bar je prej mez, kdy se nemusí upravovat nic jinýho... kdyby to byl vyšší tlak, tak by to prý chtělo víc benzínu do směsi, aby se nic nepos*alo... a to já zas tak extrémně nechci... :D
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od Maro »

Jestli chceš, aby ti motor vydržel 15 tisic kilometrů tak do toho jdi.

Není to jen o tom zvednout tlak, tak se musí zvednout i palivo. Je tam milion faktoru, které ty musíš změnit či poupravovat.. chceš výkon, tak nejlepší varianta na swap je C20XE či LET. Zaprvé finančně tě to vyjde o hodně lépe a za druhé nečekáš každou chvilku, kdy ti motor klekne.

V neposlední řadě potřebuješ minimálně 3 budíky do kabiny.

Takže stručně bych ti k tomu napsal zatím jen toto.
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od sipek »

Maro píše:Jestli chceš, aby ti motor vydržel 15 tisic kilometrů tak do toho jdi.
jde mi jen o to, trochu pomoct tomu vzduchu do motoru ... nepotřebuju aby to letělo jak raketa... :) ;)
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od Maro »

Dej ostré vačky a sniž trošičku hlavu, aby se ti zvedly tlaky.. auto pojede uplně jinak. Vyčisti sání a klapku. Dej duralovou řemenici a sportovní značkovej odizolovaný filtr. To stačí na to, aby měl motor silu a lépe reagoval na plyn.
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od NoX »

a svody :-)) ty tam taky udelaji dost...
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od sipek »

Maro píše:Dej ostré vačky a sniž trošičku hlavu, aby se ti zvedly tlaky.. auto pojede uplně jinak. Vyčisti sání a klapku. Dej duralovou řemenici a sportovní značkovej odizolovaný filtr. To stačí na to, aby měl motor silu a lépe reagoval na plyn.
z těch 44kW to stoupne o kolik % tak? ...odhadem? ^^
a co přímý sání do nárazníku? to by mělo taky trochu popohnat, ne? když říkáš, že teda to jde taky bez toho tlaku......teda doufám :D ..
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od duskov »

Kdysi jsem narazil na tenhle clanek... asi ho znate, ale treba se to bude nekomu hodit/libit

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xE24n27/x14xe-7z
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
VaSa
Příspěvky: 38
Registrován: 20 bře 2012, 19:41

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od VaSa »

Mam dotaz k tématu mam tu samou 1.4 8V a taky bych to chtel popohnat ale nejsem automechanik a nevyznam se v tom moc..Svody to je vlastne vejfukove potrubi vedene z motoru? A hlava motoru se snižuje jak? díky :idea:
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od Maro »

Hlava se znižuje o nula nula nic speciální frézkou. Zvětší se ti tlaky potom. A s těmi svody máš pravdu.
VaSa
Příspěvky: 38
Registrován: 20 bře 2012, 19:41

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od VaSa »

A jěště jestli by si mi osvěstlil jak se čistí klapka a kde jí vůbec najdu a co vůbec dělá? a to stim vzduchem je myšlen roura od vzduchoveho filtru a filtr? a co jsou to vačky děkuju moc :urcite?:
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor/Supercharger 1.4i Corsa B

Příspěvek od Arci »

Vačky jsou u OHC či DOHC uložené ve vačkové skříni která je na vrcholu hlavy v podstatě jsou pod tím deklem co doléváš olej a zařizují otevírání ventilů v přesně stanoveném čase... no a klapka je to co ovládáš plynovým pedálem je to za filtrem vzduchu přimontované na sacích svodech a reguluje průtok vzduchu do motoru ;-) ...
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Odpovědět