Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Gooder »

Určitě bez problému to tam nasadíš, já měl 185/60 na 6J a byl to trochu balon, ty 175 si myslím budou akorát :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Pedros1
Příspěvky: 700
Registrován: 31 črc 2012, 08:44
Bydliště: Olšina u Mnichova Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Pedros1 »

Ahoj. Já mám 185/45 R15 na ráfku 6,5J a jede to. ;)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od jamal.jefries »

já sem měl 185/55 R15 při snížení 40/40 a jelo to v pohodě,drželo to jak přibitý a vůbec sem neškrtal :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Gooder »

Tak ty máš o 11kW víc :) A škrtání záleží na ET také ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od jamal.jefries »

Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Hgi »

ok, díky kluci za info. Máte pravdu, že 6J na pneu 175/55 by mělo bejt v pohodě. Zítra pojedu kupovat disky a pneumatiky :)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Pedros1
Příspěvky: 700
Registrován: 31 črc 2012, 08:44
Bydliště: Olšina u Mnichova Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Pedros1 »

Tak pak nahoď fotos. :D :)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Hgi »

Neboj, budete o tom vědět dřív než moje mladá :)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Hgi »

Tak novej mazlík X14XE (1.4 16V - 66kW) je doma :-) Svařil jsem si na něj pojizdnej stojan, abych ho mohl v klídečku rozebírat, brousit atd ze všech stran aniž bych ho musel mít v autě nebo jenom na zemi. Dneska jsme byli spolu na procházce a ukazoval jsem mu mou Corsičku, kam brzo přijde :)

Obrázek

zatím potřebuji ještě koupit startér, palivový čerpadlo, asi novej větší chladič, jiný budíky pro el. náhon a nějak pořešit imobilizér v řídící jednotce. Zatím ani nevím, jestli řídící jednotka, kterou jsem k tomu dostal podporuje vůbec imobilizér? Není tu někdo takovej, kdo by mi s tím pomohl?

No, bude to taková skládačka na dlouhý zimní večery. Jakmile budu mít startér tak změřím tlaky ve válcích a podle toho budu pokračovat. Každopádně i kdyby tlaky byly ok, tak nechám srovnat hlavu + vyměním těsnění pod hlavou, víkem ventilů a vanou. Dále samozřejmě udělat rozvody. Pokud seženu nějakýho schopný soustružníka, tak bych rád odlehčil setrvák + nechal vyvážit klikovku. Až se trochu oteplí, tak motor omyju vapkou a začnu brousit a natírat. Uvidíme no, zatím musím vůbec zkusit, jestli ten motor není v prdeli.

Dále co nevím, tak jestli poloosy můžu použít ze svýho X12SZ? No, další problémy mě zatím nenapadají, jen to, že kolem motoru je spousta různých čidel, hadic a konektorů, který absolutně nevím k čemu jsou a kam je zapojit. Ale na to snad s Vaší pomocí přijdu. Kdyby se mi tady někdo zkušenej rozepsal, na co se mám zaměřit atd... byl bych moc rád.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Gooder »

S tím setrvačníkem bych byl opatrný. Taky jsem nad tím přemýšlel, ale pár věcí jsem si o tom přečetl a rozmyslel jsem si to. Co jsem tak zjistil, tak origo setrvačník se nedoporučuje odlehčovat, protože potom na ty síly nebude stavěnej a v horším případě Ti může skončit v kabině. Je lepší prý sehnat duralový, který je sám o sobě lehký. Pouze předávám info dál, co jsem se dozvěděl ;)

Jinak držím palce, ať se zadaří. Nějak je nás tu víc a víc, co něco takového vymýšlí :D A k té řídící jednotce, tak pokud vím, tak X14XE mělo imobilizér ne?

Ty čidla a hadice čekají i mě a taky se toho celkem bojím, jenže mě narozdíl od Tebe čeká jen výměna hlavy, o to bych to měl mít jednodušší. Ale možná by Ti mohlo pomoct Autokelly, tam nějaká čidla prodávají, tak stačí zkontrolovat číslo dílu u X14XE a X12SZ.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Hgi »

Díky za info. OK, nebráním se duralovýmu setrvačníku, ale kde ho koupit/ objednat, aby nestál víc, jak celý moje auto? :-D Jako v prvé řadě musím ten motor dát do plně funkčního stavu, aby mělo smysl něco tunit, tzn. dokud nebudu mít jistotu, že má tlaky v pořádku a že je v dobré kondici, tak nic vymýšlet nebudu. Zatím musím sehnat jinej startér, abych ty tlaky mohl změřit.

No, to právě nevím, jestli X14XE měla immo. Doufám, že se o tom tady někdo rozepíše, kdo má s tímhle již zkušenosti a na 100% mě něco potvrdí :)

Mohl bych některé majitele X14XE poprosit o detailní fotografie motoru v autě? Hodně by mě to pomohlo při stavbě, abych pochopil co k čemu má být zapojeno. Původní majitel několik hadic a kabelů odřezal, takže absolutně nevím, co kam má jít zapojit, ale to se snad všechno podá...
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Co-RS-ák »

ten startér neni stejnej jako x12sz? já mam pocit že když sem dával 1.6 tak snad by se dal i zaměnit ;)
Uživatelský avatar
Kevin
Příspěvky: 931
Registrován: 09 kvě 2010, 12:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Kevin »

Tak snad poslouží dobře :wink:
Moje Esmeralda neni slepá...
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Gooder »

No zrovna na Corsu si nemyslím, že se dělají nějaké lehké setrvačníky :( Spíš by to bylo o tom, jestli ho někdo nedokáže vyrobit.
Nechci Tě od toho odrazovat odlehčit ten původní, pár členů tu je a problémy s tím nemají, jen jsem řekl svůj názor, že tu malé riziko je. Vlastní zkušenost nemám, jen šířím dál mé poznatky :)

Řekl bych, že ten 16V imobilizér mít bude, protože ho mám i já a mám obyč 8V.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Hgi's Corsa B (1.2i 33kW)

Příspěvek od Co-RS-ák »

s imo záleží na roku výroby, né na motoru... tuším že od 96 se dávají imo ;)
Odpovědět