C14NZ> Kabely a předstih

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
sisik
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2007, 17:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

C14NZ> Kabely a předstih

Příspěvek od sisik »

Ahojky lidi, rád bych věděl, jestli se s tím už někdo setkal, tady na foru jsem to ještě nečetl. Včera jsem úspěšně udělat technickou prohlídku včetně emisí. Mám Corsu Swing 1,4 i r.v.1994, najeto 99800 km. Auto mám 3 roky a najel jsem na něm 35000km a jsem s ním spokojen, nikdy nebyl problem. Ted ale k věci. Dneska ráno jsem při startovaní cele auto roztřepalo a jelo jako kdyby na 3 válce. Při jízdě žádný tah ani z rychlení, ozývá se pukání z výfuku, jako kdyby se auto dusilo. Mám nové svíčky (jediné co mě napadlo) ale mám pocit jako kdyby to šlo od spodu auta a ne z motoru. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji
Upraven nadpis.Havli
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Měl jsem podobný problém, měl jsem prasklé těsnění pod hlavou - mezi 3-4 válcem. Oprava max 2500.- i s prací
Corsa C 1.2i
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Ja ti reknu co to bude, vaha vzduchu v prdeli, protoze u me to taky tak bylo a je to vahou vzduchu casty problem u motoru X10XE a X12XE :wink:

ceny:
opel 10 000,-
bosch 6380,-
druhovyroba 2380,-
na aukru 1190,-
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
sisik
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2007, 17:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sisik »

to s tou váhou vzduchu jsme si to taky mysleli, ale to auto je starý 13 let a tam váha vzduchu není... ptal jsem se dneska v Opelu v Renocaru a nejakej borec mi rekl, ze bud svíčky, kabely k rozdělovači nebo rozdělovač. Svíčky jsem zkoušel, kabely taky, tak to asi vypadá na ten rozdělovač,ale cena 6500....
Opel Corsa 1,4i C14NZ
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

no ked to má klasický rozdelovač tak sa tam dá nastavit predzápal.prevdepodobne budeš nat posunuté zapalovanie,najlepšie to zistíš stroboskopom,nehýbal ti niekto rozdelovačom? ešte by si mohol vyskúšat toto.urob si fixkou značku na rozdelovači a hlave aby si videl ich vzájomnu polohu,potom povol dve skrutky ktoré držia rozdelovač a bránia v tom aby sa sním dalo pootočit.povol ich len trocha potom potoč rozdelovač smerom do predu a uvidíš ako sa motor bude správat ale nie viac ako 1cm ked sa to nezlepší tak potom smerom dozadu,ked sa chod motora zlepší tak je posunuté zapalovanie,potom máš dve možnosti dotiahneš rozdelovač v polohe v ktorej ti to ide najlepšie a necháš si to odmerat stroboskopom v servise aby si videl aku máš presnú hodnotu predstihu zapalovania,alebo to vrátiš do povodnej polohy podla tej značky čo si si urobil a zoberieš to do servisu. pozor treba skontrolovat rozvody,značky či to sedí lebo zapalovanie sa ti nepohne len tak zničoho nič.vela zdaru.
corsa b 1.4 I Sport
sisik
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2007, 17:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sisik »

tak to nevím jestli mi s tím někdo hýbal, jediná možnost když mi měnili před měsícem rozvody. zítra to vyzkoušíme a uvidíme, ale doufám, že to bude někde v tom rozvaděči, protože jinak už nevím....
Opel Corsa 1,4i C14NZ
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

tak pak dej vedet to by me zajimalo, aha ja nevedel ze mas rozdelovac :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
sisik
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2007, 17:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sisik »

tak už jsme na to přišli, byl to špatný palec u rozdělovače. ted jede jako dřív :D
Opel Corsa 1,4i C14NZ
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

tak to byla nakonec hodně levná oprava ;o) blahopřeju ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No tak hlavne ze slape uz dobre 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
sisik
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2007, 17:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sisik »

šlape dobře, valí jako dřív, jen se mi zdálo jako by občas ten válec vynechával. někdy to tak cukne, ale možná to potřebuje všecko nějak sednout a nebo jsem z toho už taky zblblej :) a taky mám někdy pocit jako by to jelo na sytič, ale fakt nevím...
Opel Corsa 1,4i C14NZ
sisik
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2007, 17:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sisik »

dneska mi ten válec zase vypadl a byl jsem nasranej jak svina. před chvilkou jsme dojel domů a napadlo mě otevřít kapotu. nestačil jsem se divit. jeden kabel od svíčky úplně jiskřil a jak jsem do něj drcl, tak přestal a 4.válec naběhl. Takže to bude asi ani tím ale zajímavý je to, že všecky kabely jsme kontrolovali a byly v pohodě...
Opel Corsa 1,4i C14NZ
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

ja mám podobný problém.odmerám káble tak o.k a ked na to šlápnem tak to trhá.pomohol kontakt spray.ked to strekneš do koncovky tak mi to vydrží tak 3 týždne.ale to je len taká kuleháren.jednoznačne vymenit celú sadu káblov a máš pokoj.
corsa b 1.4 I Sport
sisik
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2007, 17:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sisik »

taky jsem zkoušel sprej ale vydržel tak 2 dny :)
Opel Corsa 1,4i C14NZ
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

nevim jestli tam mam na svy cirse original cable jeste nebo ne ale delalo mi toaky s tim jiskrenim a bylo to tim ze v koncovce je takovej plisek kterej funguje jako perko a ten mi vypadl bez nej to delalo kdyz sem ho nasadil prestalo to tak jestli nemate volnou koncovku a neni spatnej kontakt sprej úak pomuze pac je to vlhky a lip to vede ale neni to nadlohu
Odpovědět