Chip tuning (krabičky)

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Kolardo »

Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s těma krabičkama (chip) co přidávají výkon... cca před půl rokem jsem je viděl na aukru něco okolo 500kč a teď tam jsou za 2000... to pětikilo bych ještě pro zkoušku dal, ale dvojka je fakt už moc... máte to někdo a nějaké zkušenosti s tím? díky.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Gooder »

Dobré akorát na tahání peněz z lidí. Žádná krabička výkon nepřidá, ani chip u Corsy. Navíc i kdyby, tak u X10XE to rozhodně nepoznáš.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Kolardo »

No píšou, že ti to oblbne řídící jednotku a motor dostane lepší směs... Myslím, že by to mohlo fungovat... nechci tady žádný doměnky, chci aby se k tomu vyjádřil někdo, kdo s tím má osobní zkušenost...
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od jamal.jefries »

řekl bych že s tim nikdo zkušenost nemá tady protože u corsy když chceš víc výkonu tak ti pomůže jedině větší motor ;-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Kolardo »

A CHIP tuning ti nepomůže, jo?
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od jamal.jefries »

no u tý 1.0 to asi fakt moc nepoznáš.Ani nevim jestli se dělá chip pro x10xe :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Kolardo »

Jako je mi jasné, že nijak extrémě se to nezvedne, ale z těch 40kw, alespoň na těch 45kw? Je fakt že za 5kw bych 2tisíce nedal, ale pokud budou ty krabičky zase levné jako minule, tak bych nějaký to kilo obětoval, pořádný olej + tomu, benzín ze Shellky a lítá to jak drak :)
Uživatelský avatar
valentaj
Příspěvky: 209
Registrován: 07 pro 2012, 10:31
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od valentaj »

Hele nic s tím motorem nedělej nepoznáš to :) ... a to není domněnka, protože kámoš si to samé dělal na 1.1 špuntovi, taky 40kw tuším, nestojí to moc ale myslím že kolem 4500 Kč za to že ti to možná líp táhne ale tak že to nepoznáš to nemá význam :) .. sám mám 1.0 a necpal bych do motoru prachy, protože to nemá cenu :)
Opel Corsa B 1.0 12V

!!!! Budem spolu dokud nás STK nerozdělí !!!!

40KW = Pár vyplašených kobyl, které umí někdy překvapit
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od jamal.jefries »

tady gooder přestavoval X14SZ (jednobod) na X14SE (C14SE) (4-bod) prostě přehodil jenom vícebodovou hlavu na X14 blok a dodělal elektriku měl to zvednout o 11KW a říkal že to taky moc nepoznal takže věř nám že do 1.0 fakt nemá cenu vrážet ;-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
valentaj
Příspěvky: 209
Registrován: 07 pro 2012, 10:31
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od valentaj »

tak tak :) z 1.0 formuli neuděláme i kdybychom se stavěli na hlavu a dávali tam buhvíco
Opel Corsa B 1.0 12V

!!!! Budem spolu dokud nás STK nerozdělí !!!!

40KW = Pár vyplašených kobyl, které umí někdy překvapit
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Gooder »

U mě šlo dokonce o 16kw + snížená hlava. Maximální rychlost stoupla a bezproblému to jezdilo 160. Berte v úvahu, že jsem jezdil na pneu 195 R15, takže ty taky dělaly hodně, těch 16kw na nich takový rozdíl nebyl. Hlavně jsem ty 3 týdny jezdil s Fabií 1.2TSI, která je silnější a přesedlání zpět do Corsy bylo trochu jiné. Na výkon se rychle zvyká. Teď mi přijde ta Fabie oproti Octavii líná :-D Takže bych těch 16kw věřil.

A k té 1.0, chip na Corsu B neseženeš. To na netu jsou kecy. A tyhle krabičky jsou vyhozené peníze. Jestli jsi chtěl výkon, tak jsi si neměl kupovat tenhle motor ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Hgi »

celá ta "krabička" je na principu toho, že to změní trochu dávkování směsi (změní se výstupní mapa z ECO). Přidá to když moc tak 2-5% na výkonu, protože to hrne podstatně víc paliva do motoru, ale to je tak celý. Rozhodně bych to moc nedoporučoval, pokud si nechceš odrovnat motor. Chiptuning není o nějakým "náhodný" změně mapy. Člověk musí vědět přesně co dělá, aby motoru nějak neublížil, např. bych se nedivil, že touhle krabičkou velice snadno podpálíš ventily při jízdě ve vyšších otáčkách. Rozhodně je lepší pokud máš aspoň X14XE nebo X16XE tak koupit powerbox. Tam ten rozdíl opravdu poznáš. Seděl jsem v X14XE s powerboxem od mantzelu a je tam opravdu cítit znatelnej rozdíl v akceleraci a pružnosti celýho motoru oproti originálnímu sání.

btw, když natankuješ natural 98, tak to bude stejný, jako když tam dáš onu "chip krabičku". Ba dokonce to bude lepší, protože si nezkurvíš motor a bude ti to žrát +- stejně, ne-li míň.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Gooder »

On ten powerbox od mantzelu nebo podobné sání od dbilas nebo lexmaul je taky pěkně předražené. Čtyřklapka se dá nechat udělat levněji. Mimochodem, čtyřklapkové sání jde i na to C14SE, co jsem měl nakonec v autě ;)

Mimochodem, ani mi nejde do hlavy, že někdo tyhle krabičky vůbec koupí. To už jenom pochybně vypadá :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Chip tuning (krabičky)

Příspěvek od Hgi »

je no, tak jako všechny tunningový sračky na auta :-D
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět