Nefunguje elektrika, nestartuje

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
studtelc
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2010, 11:19
Bydliště: Brno

Nefunguje elektrika, nestartuje

Příspěvek od studtelc »

Ahoj,
mám Corsu 1.0 B (2000), včera mě při jízdě napřed náhle samovolně vypnulo rádio a následně zkolaboval i motor. Nejde elektrika, pouze bliká baterka a oranžová kontrolka od elektriky, nejde to nastartovat a točí to naprázdno...A to nejzajímavější, kontrolky svítí i v okamžiku , když není klíč v zapalování (takže mám odpojenou baterku).

Můžete mi někdo poradit, co s tím může být (diagnostika bude, až seženu někoho, kd mě na laně odtáhne)..

Díky moc.
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standa PE »

mozno odisla len elektricka cast spinacej skrinky...treba dat dole plasty s pod volantu okolo spinacky a pozriet ci sa len nahodou neodelila mechanicka cas spinacky od tej elektrickej

+kedy bolo menene cidlo kluky?to je jedine cidlo bez ktoreho auto nejde nastartovat a odchadza pomerne dost casto :cry:
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
studtelc
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2010, 11:19
Bydliště: Brno

To Standa.

Příspěvek od studtelc »

Díky za odezvu,
čidlo kliky se měnilo v roce 2008, v ten samej rok i váha vzduchu.

Ale pokud by to bylo čidlo kliky, tak to nemá vliv na světla, blinkry atd., které najednou nefungují, nejde nic z elektriky, auto točí naprázdno, nejde nastartovat.

Možná zkusím tu spínací skříňku, poř. třeba ještě někdo napíše, co se mu to stalo, než půjdu na diagnostiku..
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

a nevypadlo ti nahodou uzemeni baterky?je to ten kratkej kabel na baterce od - co je prisroubovanej ke karoserii. me uz se to taky stalo kdyz se mi tam v zatacce hnula baterka.
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
studtelc
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2010, 11:19
Bydliště: Brno

corpi18

Příspěvek od studtelc »

Děkuji mnohokráte corpi18, měl jsi pravdu. Ten kabel nevypadl, ale nedolíhal, takže tam byl studený kontakt...
Odpovědět