KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od SniperDave »

Ahoj, tak jsem dostal nápad, že bych na svoji Corsu C 1.2 VAN (bez ABS) dal dozadu místo bubnů kotouče, v současné době tam mám bubny, které jsou úzké (na druhé Corse C s lepší výbavou jsou široké bubny), auto brzdí dobře, nestěžuju si. Poslední dobou jezdím dost rychle a brzdy po snadno "zvadnou" (je to důsledek i předních kotoučů bez chlazení,které ale také vyměním).

Otázky zní, co všechno budu muset vyměnit a koupit, aby systém zadních brzd byl funkční? Ruční brzda, brzdové trubičky to se snad poddaná,nebo nějakým způsobem jen nastaví? Popřípadně z jakého jiného auta by šlo prohodit díly ASTRA G nebo spíše Astra H nebo Vctra či Omega, zaslechl jsem že opel děla všechny díly na auta podobné až stejné.
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
jezisekx
Příspěvky: 143
Registrován: 28 dub 2007, 18:41
Bydliště: Uhercice u brna

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od jezisekx »

Zdar taky se o to zajimam ale nikdo mi neodpovedel, mrkni sem

viewtopic.php?f=20&t=20
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od SniperDave »

Diky za odkaz zatim jsem to neprecetl cele,ale neco tam uzitecneho je
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od NoX »

a co takhle pouzit zadni brzdy z corsy C, ktera je mela? jako kotouce...
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od SniperDave »

Napadla mě náprava z Comba 1,7CDTi nebo z Corsy 1,8 GSI, ale nevim jestli má combo stejnou nápravu a GSi má 5 děr (což nechci kvůli kolum co mám a změnilo by se potom prý i ET). Zatím s tím nemám zkušenosti, ale chci se podívat na vrakovistě, abych to viděl a mohl srovnávat. Tady získávám zkušenosti,abych neztrácel čas a mohl pak přiít s hotovou věcí a poradit
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od duskov »

Nekde jsem cetl, ze se bohuzel musi menit cela zadni naprava - prave z 1.8, ktere se snad jako jedine delaly s kotoucema na vsech 4. Zda se delala i 1.7 nevim. Ale nezda se mi, ze by ani za priplatek nebyla moznost mit kotouce na vsech 4 kolech.

Osobne bych radeji zainvestoval do posileni prednich brzd. Uz jen dat tam 260mm bude slusny narust, dat tam 280mm kotouce, tak to bude fakt parada. Vetsi bych tam nedaval. 308mm jsou uz celkem drahe a na 1.2 zbytecne :-).
Vim ze to bude zase flame :plamenomet: , ale kotouce na zadnich jsou u takoveho motoru zbytecne a spis pro efekt. Pokud Ti vadnou brzdy, kup vetsi brzdice na cumak, vetsi kotouce a budes mit sakra rozdil.

Pokud bych osobne upravoval 1.2, tak bych tam dal 260mm kotouce vcetne brzdicu - tech bude po vrakacich dost. Ten narust bude dostacujici a vadnout jen tak nebudou. A kdyz, tak vrtane kotouce.

Ale nekamenujte me za nazor :-).
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od SniperDave »

nejsem jako nekteri,ja na zadek chci dat kotouce pro efekt a dopredu vetsi kotouce dat nemuzu,pac mám mraky zimnich 13" plechacu a jelikoz v zime s autem dost blbnu kazdou zimu znicim plechac a nekdy i to rameno :). Zatim nazor mas spravny a v ledacem taky dobry,ale bohuzel jsi se netrefil do me natury. so jsem koukal na hyperinzerce.cz v sekci vozidla, tak vsechny Corsy C krome GSI maji bubny,jenCombo 1,7 CDTI ma kootouce,ale otazka je zda pujde prohodit náprava nebo aspon tehlice a za dalsi Comb jsme vidle jezdit opravdu malo a kdyz tak to nebyly CDTi. Jak si rekl zpravne, za priplatek musi jit vsechno,kdyz budu hledat najdu a nutne nemusim najit Corsa C nebo Combo B,spokojim se i s dily z Astry G:)
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od Hosak »

Ak ti to moc nesuri tak na moju corsu budem do dvoch mesiacov davat kotuce dozadu ja, mam brzdice z astry g 1.4 abo 1.6 teras vlastne ani neviem co to je zac :D tak potom dam vediet ako som dopadol ci trebalo menit aj napravu abo ne ;)
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od duskov »

Na UK foru je konverze zadni napravy trosku debatovana... a reseni je naprava z 1.8. Comba maji pry sirsi napravu. Mozna to pujde nejak zblastlit pomoci svarecky a flexy...
Treba prijdete na lepsi zpusob, aniz by se musela menit cela naprava a bylo mozne vyuzit i brzdice z jineho auta.

GOOD LUCK :-)
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od SniperDave »

Prave řešit to flexou se mi nechce,nemužu na svem aute řešit zdlouhavě geometrii a všechny ty přesné věci, ne že bechy neumel nebo nechtela,ale me to auto jezdi denne. Takze ja opravdu potrebuju jen vymenit.

Hosak: ty to mas z jake astry? budes jen menit nebo musis upravovat?
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od duskov »

Nedalo mi to, koukal jsem do schemat (EPC) a jediny rozdil ktery zde vidim, je v cepech. Viz obrazek.
Pokud jsou kotouce, davaji se cepy oznacene 2 a 4. Bubny - 1 a 3, ABS kotouce 12X.
Jinak jsou pricniky napravy identicke a nerozlisuje se "pro bubny, pro kotouce". Z toho mi teda plyne, ze by stacilo zakoupit cepy a pak vymena nebude zas tak slozita. Mensi nedostatek je cena tech cepu... 3,5 tisice za jeden :-/ (sada cep+lozisko).
Navic hodne nepotvrzena informace, ruku do ohne za to fakt nedam.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od Hosak »

No sak to prave neviem, hovorim nahodim koncom marca a dam report pretoze este nikto nevie ci sa to vlastne podari :D no a brzdice mam zo zadku astry g 1.6 ale kamarat tvrdi e to musi sadnut.
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od SniperDave »

To hosak: tak z Astry G by to melo padnout,si myslim, kazdopadne v pondeli rano 22.1. jedu na vrakac to promerit.

To: Duskov: Dobry čéče,tohle najit to mas dobrou vyřídilku na netu:), Prosimte jen pro me, pro ty obbrazky jsou zdvojene, vidim tam rozdily v tech cepech, ze by pro jiny model?
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od duskov »

Nehledal jsem to na netu, na to je specialni program - EPC (katalog nahradnich dilu).

Z Astry to muze a nemusi sedet. Pokud pujdete cestou vymeny cepu, tak museji mit spravne roztece jako na Corse. Pak to teoreticky padnout muze, i kdyz to mozna bude znamenat jiny rozchod kol.

K obrazku - sada oznacena 1 a 3 je pro BUBNY, sada 2 a 4 je pro KOTOUCE. Vzdy prava a leva sada.

Jinak mam pocit, ze Hosak tu porad jen resi brzdice. A to je v podstate uplne to posledni, co je treba resit. K cemu chytne kotouc a brzdic? Pokud ma z Astry jen brzdice, tak ma celkem pekne tezitko :-). Ale mozna jen spatne pochopeni.

Dejte pak vedet jak jste dopadli. Jen ze zajmu, ja to urcite menit nebudu :-D.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: KOTOUČE zadní náprava Corsa C

Příspěvek od Arci »

Nemuzu si pomoct ale naprosto souhlasim s prvnim prispevkem Duskova... Kotouce v zadu jsou hezke pokud chces jezdit rallye a budes potrebovat pouzivat rucku a pritom si na ni neurvat ruku... ale pokud jde o bezne spotovni jezdeni tak je ti jedno u tohoto auta co mas v zadu za brzdy (slouži jen prevazne pro stablilizaci vozu pri brzdeni)... (zjisti si jaky je pomer brzdicich sil predku a zadku auta ktere ma motor v predu a uvidis hned ze to za tu namahu nestoji...) navic nektere auta maji dokonce regulator zatizeni zadni napravy a nastavuji brzdnou silu zadku podle zateze zadni napravy.... Ale kazdopadne pokud ti jde o vzhled tak proc ne ;-) jen to nebude takova sranda..
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Odpovědět